Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Wady i zalety zawodu notariusza

Opublikowany przez Janina Guzik | 2015/04/28

Notariusz jest osobą, która zajmuje się sporządzaniem różnego rodzaju dokumentów. Są one przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych. W przeważającej większości dotyczą nieruchomości, spraw spadkowych, darowizn czy dokumentów firmowych. Notariusz poświadcza podpisy, uwierzytelnia odpisy, prowadzi rejestr dokumentów, przyjmuje na przechowanie dokumenty, papiery wartościowe, weksle, czeki itp.Zawód notariusza ma określone wady i zalety. Podstawową zaletą jest szeroko pojęta wolność. W swojej pracy notariusz nie podlega żadnym zwierzchnikom i nie jest...

Powiązane słowa kluczowe: finanse, ekonomia, przedsiębiorstwa, prawo

Wady i zalety zawodu notariusza