Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Audyt energetyczny - komu może się przydać?

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2019/02/06

Czym jest audyt energetyczny? Audyt energetyczny pozwala na opracowanie zakresu oraz parametrów technicznych i ekonomicznych w celu wskazania najbardziej optymalnego rozwiązania, w szczególności biorąc pod uwagę koszta przedsięwzięcia oraz oszczędność energii - stanowi to jednocześnie podstawowe założenia dla projektu budowlanego. Tak więc celem przeprowadzania audytu jest jak największa efektywność energetyczna w przedsiębiorstwie. Audyt pozwala odnaleźć rozwiązania, które zamienią traconą energię, na przykład w postaci ciepła wylotowego z komina, na...

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

Audyt energetyczny - komu może się przydać?