Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


stacjonarne, agregaty, prąd, zasilanie

Agregat prądotwórczy dla przedsiębiorstwa
Obecnie mnóstwo przedsiębiorstw opiera się na działalności internetowej.

W tej branży istotny jest stały dostęp do internetu oraz oczywiście ogromnej internetowej bazy informacji. W przypadku awarii prądu nie możemy przecież przerwać naszej działalności i pozwolić na to, aby nasze prywatne serwery przestały działać, gdyż może to się w niektórych branżach wiązać z poniesieniem ogromnych strat finansowych. W tym przypadku warto jest zainwestować w stacjonarne agregaty prądotwórcze. Nie jest to co prawda rozwiązanie tanie, jednak, jeśli z powodu braku prądu moglibyśmy być narażeni na ogromne straty, jego cena szybko nam się zwróci. Obecnie raczej rzadko zdarzają się tego typu awarię, jednak nie oznacza to, że nie musimy być czujni. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, dlatego błąd pracownika w elektrowni może się zdarzyć. 

Innym, poważnym zagrożeniem jest też przecież klęska żywiołowa. Niektóre instytucje takie jak szpitale wręcz nie mogą sobie pozwolić na utratę chociaż na parę minut prądu, gdyż mogłoby to skutkować śmiercią kilku pacjentów. Jest to zwłaszcza niebezpieczne dla tych wszystkich chorych, którzy są podłączeni do aparatury podtrzymującej ich życie.

Nawet dwu - trzy minutowy brak dostępu do tlenu, może spowodować niedotlenienie mózgu, a w przypadku dłuższej ilości czasu bez prądu, śmierć pacjenta. Dlatego w szpitalach znajdują się agregaty dużej mocy, które uchronią te placówki przed taką niespodziewaną sytuacją. W sytuacji chwilowej utraty prądu, agregat prądotwórczy zostanie włączony, dzięki czemu szpital zyska czas na przewiezienie pacjentów do innej placówki lub dokończenie operacji przez chirurgów.

Zobacz to na zdjęciach:


stacjonarne
agregaty
prąd
zasilanie

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...