Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


marketing, reklama, public relations

Ankiety od podszewki
Ankieterzy na ulicach nie biorą się znikąd.

Pytania zadawane przez nich także opracowywane są dużo wcześniej na podstawie bardzo wielu różnorodnych czynników sprawiających to że brzmią one tak a nie inaczej. Badania te przeprowadzane są na zlecenie różnorodnych firm czy potężnych organizacji, które potrzebują ich wyników do opracowywania nowych produktów bądź ulepszania już istniejących.

Wszystko jednak zaczyna się w placówce, która nosi dumną nazwę pracownia badań społecznych. To właśnie tam opracowywane są pytania, które później zadane zostaną bardziej lub mniej przypadkowym osobom. Nad stworzeniem idealnej ankiety czuwa sztab ludzi będących ekspertami w tym czym się zajmują. Badania społeczne przeprowadzane są praktycznie cały czas w różnych miejscach na świecie. Pytania zadawane przez ankieterów są bardzo różnorodne, a czasem odpowiedź na nie może być bardzo problematyczna. W tej placówce wybierana jest również grupa osób, na której przeprowadzone zostanie badanie.

Badania opinii mieszkańców to jedne z licznych badań przeprowadzanych w celu ustalenia wielu ważnych dla pewnych osób informacji. To właśnie dzięki tym badaniom możemy w telewizji, internecie bądź prasie zapoznać się z opiniami ludzi na bardzo różnorodne tematy. Temat ten jest niesamowicie szeroki i jego omówienie w pełni zajmuje bardzo dużo czasu.

Zobacz to na zdjęciach:


marketing
reklama
public relations

Behawioralna biometria zastąpi hasła

W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników....