Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Windykacja sądowa w Austrii

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/07/02

(...) Niezwykle ważne jest na początku, żeby znać swoje podstawowe prawa, które obowiązują w Austrii. Jeśli chodzi o sprawy z zakresu prawa cywilnego albo handlowego to przede wszystkim pozew musi być złożony przy pomocy adwokata. Tutaj nie ma odstępstw od tej reguły. Wiele (...)

Powiązane słowa kluczowe: austria, biznes, finanse, pieniądz, prawnik, windykacja

Windykacja sądowa w Austrii