Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Powlekanie technologiczne

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2020/05/28

(...) Nelvi jest przedsiębiorstwem, specjalizującą się w wykonywaniu usług w zakresie powłoki techniczne,powłoki teflonowe,powłoki nieprzywieralne czy nakładania antyadhezyjnych powłok fluoropolimerowych. Wykorzystując wyjątkowe cechy polimerów fluorowych (np. PTFE, FEP, PFA), przedsiębiorstwo zmierza ku podwyższaniu własności użytkowych i funkcjonalności powlekanych części urządzeń oraz wyrobów końcowych.Aplikowane przez NELVI powłoki, wytwarzane są przez światowych liderów w dziedzinie manufakturze powłoki teflonowej nieprzywieralnej.Nakładanie powłok jest procedurą złożonym, wymaga zachowania bardzo ostrego reżimu technologicznego oraz dużej czystości na poszczególnych etapach wykonania, dzięki czemu uzyskane wyniki jakościowe powłoki są bardzo dobre. Charakteryzują się szczelnością, odpowiednia twardością i dobrym wiązaniem z podłożem. W zależności od przeznaczenia, w procesie technologia powlekania mogą być stosowane powłoki jednowarstwowych, dwuwarstwowych i trójwarstwowych a uzyskiwane grubości mieszczą się (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, usługi

Powlekanie technologiczne

Sprzęt biurowy wspomaga pracę

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2020/05/10

(...) atramentowe muszą stanowić żelazny zapas każdego biura. Jaką drukarkę wybrać: laserową, atramentową czy igłową? Wszystko zależy od potrzeb oraz efektywności. Zanim kupimy drukarkę powinniśmy zastanowić się jakich wydruków potrzebujemy, czyli czarno-białych czy kolorowych, czy będziemy drukować duże ilości, czy drukarka powinna być jednocześnie faksem, skanerem i kopiarką, jaka jakość wydruku jest niezbędna, ile komputerów zamierzamy (...)

Powiązane słowa kluczowe: biuro, biznes, druk, firma, materiały eksploatacyjne

Sprzęt biurowy wspomaga pracę

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2020/02/06

(...) Wielu spośród nas z pewnością pamięta swoje urodziny w czasach wczesnego dzieciństwa. Rodzice niespecjalnie się wysilali. Wystarczył sam tort, trochę przekąsek i chmara gości. Dzieci pozostawiano samym sobie i to one miały sobie same zorganizować zabawę. Dzisiaj jest to (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, dzieci, imprezy, mikołajki, polityka, różne

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

Audyt energetyczny - komu może się przydać?

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2019/02/06

(...) Czym jest audyt energetyczny? Audyt energetyczny pozwala na opracowanie zakresu oraz parametrów technicznych i ekonomicznych w celu wskazania najbardziej optymalnego rozwiązania, w szczególności biorąc pod uwagę koszta przedsięwzięcia oraz oszczędność energii - stanowi to jednocześnie podstawowe założenia dla projektu budowlanego. Tak więc celem przeprowadzania audytu jest jak największa efektywność energetyczna w przedsiębiorstwie. Audyt pozwala odnaleźć rozwiązania, które zamienią traconą energię, na przykład w postaci ciepła wylotowego z komina, na ogrzewanie hali produkcyjnej (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

Audyt energetyczny - komu może się przydać?

Wizualizacja danych

Opublikowany przez Janina Guzik | 2018/07/11

(...) ich tam nie było? To przez to, że ludzie nie wiedzą jak zwizualizować dane. To podstawowa rzecz w prowadzeniu biznesu! Więc jeśli chcesz zostać przedsiębiorcą, musisz przede wszystkim dowiedzieć się czym jest narzędzie do analizy danych i, następnie, jak zwizualizować dane. Bardzo możliwe, że w tej chwili nie wiesz jak się (...)

Powiązane słowa kluczowe: analiza, biznes, dane, ekonomia, finanse

Wizualizacja danych

Do drukarki

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/12/13

(...) Gdzie otrzymamy tanie tonery do drukarek? Przez słowo tanie niektórzy mają na myśli różne kwoty. Ktoś może złudnie myśleć, że uda im się coś dostać za około dwadzieścia złotych (bo tylko tyle mogą na chwilę obecną wydać). Ktoś jednak jest troszkę bogatszy i może na jeden toner wydać większą kwotę, np. sto złotych. (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Do drukarki

Prace na wysokości

Opublikowany przez Janina Guzik | 2017/11/28

(...) Prace na wysokości, malowanie konstrukcji, kompleksowe prace wysokościowe to coraz częstsze usługi wykonywane w naszym kraju. Szacuje się, że w kolejnych latach zapotrzebowanie na tego typu prace będzie stale rosnąć. W kontekście prac na wysokości można mówić o pracach remontowo - budowlanych, czyli mycie okien i powierzchni szklanych, naprawy tynków, wiercenie w elewacjach, malowanie konstrukcji, malowanie logo firmy. W kontekście "kompleksowe prace wysokościowe" można zaliczyć czyszczenie zewnętrzne i wewnętrzne kominów, wymiana (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, prace wysokościowe, usługi

Prace na wysokości

Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego

Opublikowany przez Janina Guzik | 2017/11/08

(...) Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego stała się nowoczesna oraz przystosowana do najnowszych standardów. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom wysoki standard życia, a także poprawę warunków mieszkaniowych. Miasto zadeklarowało szczególną pomoc dla osób młodych, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Wsparcie w zakresie poszukiwania zatrudnienia jest niezwykle skuteczne i przynosi oczekiwane efekty. Ponadto na wsparcie mogą liczyć również przedsiębiorstwa. Miasto dąży do unowocześnienia produktów i usług świadczonych przez firmy z różnych (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse

Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego

Kilka słów o zaworach

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/11/02

(...) Nie ulega wątpliwości, że coraz częściej potrzebne są części (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, częsci, naprawa, przemysł, zawory

Kilka słów o zaworach

Imprezy integracyjne dla firm

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2017/10/10

(...) Nie od dziś wiadomo, że zgrany i współpracujący zespół to połowa sukcesu. Za skuteczność działań przedsiębiorstwa w dużym stopniu odpowiadają zatrudnieni pracownicy. Nawet najlepsza strategia i misja nie wystarczy, jeśli zespół nie jest skory do zjednoczenia się i połączenia sił. Każdy manager powinien zastanowić się, jak poprawić relacje w pracy. Ważne jest również, aby (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, firma, imprezy, integracja, relacje

Imprezy integracyjne dla firm

Optymalizacja podatkowa dla małych firm

Opublikowany przez Janina Guzik | 2017/08/28

(...) Prowadzenie firmy wymaga posiadania pełnej i wnikliwej wiedzy na temat systemu podatkowego. Trzeba pamiętać o tym, że rozliczenia z fiskusem są bardzo zawiłe. Dlatego wiele podmiotów decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego doradcy podatkowego. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda firma może pozwolić sobie na taki wydatek. Planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie spoczywa wtedy na rękach właściciela (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, firma, optymalizacja, podatki

Optymalizacja podatkowa dla małych firm

Windykacja sądowa w Austrii

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/07/02

(...) osób pyta jak wygląda windykacja w Austrii. Jest bardzo zbliżona generalnie do tej na terenie Niemiec. Gdy roszczenia przekraczają kwotę 4000 EUR to wtedy musimy zatrudnić adwokata. Bez wątpienia jednak z takiego obowiązku będą zwolnione roszczenia, które są dochodzone w (...)

Powiązane słowa kluczowe: austria, biznes, finanse, pieniądz, prawnik, windykacja

Windykacja sądowa w Austrii

Obsługa prawna firm we Wrocławiu

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/12/11

(...) Polski system prawny należy do dosyć skomplikowanych. Dotyczy to w zasadzie wszelkich dziedzin prawa, w zakres którego wchodzą m.in. prawo cywilne, prawo karne, prawo podatkowe, prawo handlowe, prawo administracyjne i jeszcze wiele innych. Przeciętny człowiek raczej nie ma możliwości, aby być biegłym w tym zakresie. Dotyczy to także firm i wszelkich organizacji, które w jeszcze większym zakresie potrzebują pomocy prawnej w codziennej działalności, szczególnie przy rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju sporów. Jednakże na rynku działa (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Obsługa prawna firm we Wrocławiu

Jest na sali dobry prawnik?

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/07/05

(...) Wybór dobrego, solidnego oraz uprzejmego adwokata jest naprawdę trudny. Ile razy chcieli Państwo znaleźć dobrą kancelarię adwokacką w pile czy np w małopolsce Nie da się ukryć, że prawników teraz jest wiele, ale nie każdy (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, kancelaria, prawo, przedsiębiorstwa, usługi prawnicze

Jest na sali dobry prawnik?

Środki zmiękczające pcw w przemyśle.

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2016/02/22

(...) Zapewne zastanawiacie się jakich środków używa producent pcw. Są to produkty takie jak plastyfikatory oraz ftalany. Ftalany są to sole i estry kwasu ftalowego. Są one między innymi używane w produkcji żywic ftalanowo-glicerynowych. Stanowią one bazę dla lakierów i farb ftalowych, klejów takich jak syntetyczna guma (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, przemysł, tworzywa

Środki zmiękczające pcw w przemyśle.

Dobre rozwiązanie dla naszych pieniędzy.

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2015/02/27

(...) Waluty wymieniamy z różnych powodów. Wyjazdów zagranicznych, zakupów elektronicznych, kredytu czy dla jej zabezpieczenia. Można to zrobić na wiele sposobów. Wybrać kantor wymiany walut, bank lub specjalne serwisy internetowe. Wszystko zależy od wielu czynników. Między innymi tego, jak szybko chcemy wymienić pieniądze, czy może wybrać korzystniejsza ofertę? Wiele problemów, ale są także skutecznie rozwiązania, do których warto się zastosować. Przede wszystkim banki. W nich (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, kursy walut

Dobre rozwiązanie dla naszych pieniędzy.

Podatki mogą być niższe

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2014/07/20

(...) Państwo polskie z roku na rok zwiększa obowiązki obywateli związane z finansowaniem potrzeb kraju i społeczeństwa. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego, że średnio aż do połowy czerwca nasz łączny dochód od początku roku jest równy wszystkim zobowiązaniom podatkowym, które musimy w danym roku ponieść. W przypadku firm i przedsiębiorców cała sytuacja wygląda jeszcze gorzej.Mniejsze podatki?Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy możliwe jest płacenie mniejszych podatków bez ukrywania swoich dochodów i (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz

Podatki mogą być niższe

Biuro rachunkowe w nowych realiach gospodarczych

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2014/06/19

(...) działania firm rachunkowych. W stolicy każde usługi znajdą swoje wymarzone miejsce. Bez nich nie uda się dobrze funkcjonować. Przecież żaden szef czy właściciel firmy nie chce zaprzątać sobie głowy oraz pamięci cyferkami, przepisami, zadaniami finansowymi. Ich celem jest funkcjonowanie w sposób optymalny, dobry, rozwój firmy i dbałość o jej rynkową pozycję.Biuro rachunkowe umożliwia wyręczenie każdego szefa, prezesa, menedżera w działaniach finansowych i rachunkowych. Uwolnienie od problemów to wielka zasługa biura rachunkowego i jego podstawowe zadanie. Podstawowe, lecz nie jedyne. (...)

Powiązane słowa kluczowe: biuro, biznes, finanse, podatki

Biuro rachunkowe w nowych realiach gospodarczych

Eventy w polityce personalnej firm

Opublikowany przez Janina Guzik | 2014/06/06

(...) Polityka personalna przedsiębiorstw liczących co najmniej kilkunastu pracowników odgrywa niebagatelną rolę. Jest to pojęcie niezwykle szerokie, a w jego ramach wyróżnić można różnorodne systemy motywacyjne, narzędzia stosowane w ramach kar, czy też dbanie o morale pracowników i integrację zespołu. Jednym z najistotniejszych elementów polityki personalnej w większych firmach są różnego rodzaju eventy firmowe.Do eventów zaliczyć (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, eventy firmowe, imprezy firmowe, przedsiębiorstwa

Eventy w polityce personalnej firm