Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


czyszcenie filtrów dpf, warsztat samochodowy, wypalanie filtra cząstek stałych

Czyszczenie filtrów
Czyszczenie filtrów dpf to usługa, którą wykona każdy dobry warsztat samochodowy.

Nawiasem mówiąc, na wypalanie filtra cząstek stałych decyduje się gros osób, które jeżdżą samochodami z silnikiem diesla. 
Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ filtr dpf po pewnym czasie po prostu zużywa się, podobnie jak każda inna rzecz w każdym pojeździe, i trzeba go wymienić. 
Ale warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że jest to dość kosztowny interes. Wiele osób przekonało się o tym na własnej skórze. Innym wyjściem jest czyszcenie filtrów dpf czy wypalanie filtra cząstek stałych. I bardzo dobrze, że istnieje taka alternatywa, bo w przeciwnym razie diesle przestały by być tak popularne. 
To zdecydowanie tańsze rozwiązanie, z którego zresztą ludzie nagminnie korzystają. W ten sposób można przedłużyć żywotność takiego filtra, a samochód może dalej jeździć bez zarzutu. Jest jeszcze inne wyjście, choć można je delikatnie określić mianem mniej konwencjonalnego. 
Otóż, niektórzy kierowcy, kiedy filtr dpf zepsuje się, decydują się na jego usunięcie. Nie jest to do końca legalna praktyka, ponieważ pojazd przestaje być przyjazny dla środowiska. W sytuacji, kiedy zostanie stwierdzony brak filtra dpf, można mieć niemałe kłopoty. W takim razie jakie samochody najlepiej kupować? 
O, trudno byłoby tutaj komukolwiek cokolwiek doradzać, ponieważ każdy ma jakieś swoje upodobania i preferencje w tej materii. Poza tym nie ma przecież idealnych samochodów. Każde auto ma wady i zalety i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Zobacz to na zdjęciach:


czyszcenie filtrów dpf
warsztat samochodowy
wypalanie filtra cząstek stałych

Behawioralna biometria zastąpi hasła

W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników....