Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


wychowanie

Dlaczego metoda montessori jest skuteczna?
Mijając placówki przedszkolne, coraz częściej widzi się na nich napis "montessori".

Co właściwie oznacza to słowo?

Jest to metoda wychowawcza nazwana na cześć jej włoskiej prekursorki. Tym, co odróżnia ją od innych nurtów pedagogicznych, jest indywidualne podejście do każdego dziecka oraz uczenie przez działanie.

Przedszkole montessori nie traktuje przedszkolaków systemowo. Każdy malec ma własną osobowość, wykazuje się innymi zdolnościami i potrzebami. Dlatego pracując z grupą dzieci, pedagog nie narzuca im zadań. Same wybierają one czynności, które chcą wykonywać w danej chwili. Dzięki temu uczą się samodzielnego podejmowania decyzji, kreatywności i potrafią oceniać własne umiejętności.

W grupie przebywają dzieci w różnym wieku, przy czym każdemu z osobna przysługuje prawo tylko do działań, na które jest już gotowe. Maluchy uczą się od siebie, nabierają empatii, są przygotowywane do pomagania sobie nawzajem.

Wychowanie metodą montessori niesie za sobą szereg korzyści. To dlatego wiele placówek podąża drogą wskazaną przez Włoszkę. Jest to innowacyjny kierunek różniący się od tych, które znane były do tej pory. Dokładna obserwacja potrzeb małego człowieka i wzbudzanie w nim spontanicznej aktywności budzą w nim wiarę we własne możliwości.

Zobacz to na zdjęciach:


wychowanie

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...