Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, finanse, ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

Do drukarki
Gdzie otrzymamy tanie tonery do drukarek? Przez słowo tanie niektórzy mają na myśli różne kwoty.

Ktoś może złudnie myśleć, że uda im się coś dostać za około dwadzieścia złotych (bo tylko tyle mogą na chwilę obecną wydać). 
Ktoś jednak jest troszkę bogatszy i może na jeden toner wydać większą kwotę, np. sto złotych. Dlatego słowo tanie można różnie rozumieć. W każdym razie za tonerami do drukarek najlepiej od razu patrzeć w hurtowniach, które specjalizują się w rozprowadzaniu materiałów tego typu. Materiały do drukowania mają najróżniejsze ceny. 
Wspomniane już tonery swoją cenę mają uzależnioną od rodzaju oraz modelu drukarki. Jeden toner może kosztować mniej, ponieważ nie jest do profesjonalnej drukarki, tylko do takiej, do domowego użytku. Inne tonery mogą być o wiele droższe, bo są używane już w większych drukarkach, gdzie na co dzień drukuje się wielkie ilości dokumentów. Jednak wydaje mi się, że to właśnie hurtownia będzie miała tanie tusze do drukarek. Warto więc poszukać w swoich okolicach takiego miejsca, gdzie na pewno będziecie mogli zrobić udane zakupy. 
Wśród materiałów znajdziecie na pewno również biały papier, który cieszy się największą popularnością. Jednak jeżeli zajdzie taka potrzeba, to otrzymacie tam również papier kolorowy, na którym również drukowane są niektóre dokumenty. W takiej hurtowni pod adresem https://www.tanie-tonery.eu dostaniecie również inne materiały papiernicze. Dla przykładu mogą być to pisaki, kredki, teczki, skoroszyty. Wybór w takiej hurtowni jest naprawdę ogromny. Jeżeli ktoś ma problem, aby dobrać dla siebie odpowiednie rzeczy, to zawsze znajdzie tam odpowiednich pracowników do pomocy.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa

Na skutek ograniczenia handlu alkoholem mogą upadać małe sklepy

- Ograniczenia na handlu alkoholem mogą być bardzo dużym problemem dla małych sklepów. Nie wykluczone, że wiele z nich czeka upadłość - uważa Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry. Dodaje, że problem dotyczy to wszystkich sklepó...