Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


finanse, ekonomia, biznes, kursy walut

Dobre rozwiązanie dla naszych pieniędzy.
Waluty wymieniamy z różnych powodów.

Wyjazdów zagranicznych, zakupów elektronicznych, kredytu czy dla jej zabezpieczenia. Można to zrobić na wiele sposobów. Wybrać kantor wymiany walut, bank lub specjalne serwisy internetowe. Wszystko zależy od wielu czynników. Między innymi tego, jak szybko chcemy wymienić pieniądze, czy może wybrać korzystniejsza ofertę? Wiele problemów, ale są także skutecznie rozwiązania, do których warto się zastosować.

Przede wszystkim banki. W nich oferty nie będą atrakcyjne. Marże naliczane są indywidualnie, przez co jest ryzyko, że stracimy wiele na takim procesie. Oczywiście wiele zależy też od tego, na jaki bank się zdecydujemy.

Lepszą alternatywą okazują się kantory. Ich kursy są także ustalane indywidualnie, ale zdecydowanie wypadają korzystniej od banków. Problem tkwi w porównaniu wielu kantorów. Jest mało miejsc, w których na bieżąco można się w tym rozeznać.
Najskuteczniejszą metodą będzie wybranie się do wielu z nich i osobiste porównanie. Dodatkowo, jeżeli chcemy wymienić większą pulę pieniędzy to musimy pamiętać, żeby wcześniej uprzedzić o tym fakcie dany kantor.

Ostatnim i najkorzystniejszym wyborem okazuje się skorzystanie z kantorów on-line. Przede wszystkim cechują je najkorzystniejsze kursy walut. Poza tym mamy dostępność przez cala dobę i możliwość realizacji nawet do trzydziestu minut w zależności od naszego banku. Cały proces jest intuicyjny. Przelewamy pieniądze do kantoru, wybieramy kurs i walutę by ostatecznie wskazać konto, na które ma przejść przelew. Taki sposób to przede wszystkim wygoda i szybkość. To stawia go w czołówce w tego typu transakcjach.

To jak wymienimy pieniądze w obcej walucie zależy wyłącznie od nas. Warto jednak pamiętać, że zagłębienie się w informacje tego typu i spokojne przeanalizowanie sytuacji na rynku to przede wszystkim korzyść dla zasobności naszego portfela. Obok tego faktu nie można przejść obojętnie.

Zobacz to na zdjęciach:


finanse
ekonomia
biznes
kursy walut

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...