Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Szkoła podstawowa

Opublikowany przez Janina Guzik | 2020/03/10

(...) Edukacja jest jednym z podstawowych elementów w rozwoju każdego człowieka. Rozpoczyna się ona od działalności wychowawczej samych rodziców, by następnie role tę przejęły inne placówki wychowawczo-edukacyjne. W pierwszej kolejności takim miejscem jest żłobek oraz przedszkole. Jednak w polskim porządku prawnym nie znajdują się przepisy, które nakładają na rodziców obowiązek zapisania swoich pociech do tego typu placówek. Pierwszą instytucją, w której dzieci obowiązkowo zdobywają wiedzę oraz umiejętności jest szkoła podstawowa. Szkoła podstawowa obok (...)

Powiązane słowa kluczowe: edukacja, kształcenie, szkoła

Szkoła podstawowa