Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Audyt energetyczny - komu może się przydać?

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2019/02/06

(...) bądź pomieszczeń gospodarczych. Stosuje się tutaj wiele niekonwencjonalnych projektów wprowadzając również odnawialne źródła energii jako sposób pozyskania ekologicznych źródeł ciepła. Często stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystywanie pompy ciepła do ogrzewania wody w okresie zimowym, natomiast w letnim jako klimatyzację. Proponowane rozwiązania dążą do tego, by zamienić całkowicie lub przynajmniej częściowo sposób pozyskania energii na źródła odnawialne bądź zastosować wysoko sprawną kogenerację. Zastanawiasz się jakie obszary w firmie warto sprawdzić? Przede wszystkim (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

Audyt energetyczny - komu może się przydać?

Wizualizacja danych

Opublikowany przez Janina Guzik | 2018/07/11

(...) odpowiedzą na wszystkie twoje pytania. Brzmi niesamowicie, prawda? I dokładnie takie jest! Szkolenia z Tableau dostępne na stronie https://newdatalabs.com/ są polecane przez tysiące przedsiębiorców z całego świata i jesteśmy przekonani, że tak tylko się zapisze z, dołączysz do długiej listy naszych zadowolonych klientów. A teraz (...)

Powiązane słowa kluczowe: analiza, biznes, dane, ekonomia, finanse

Wizualizacja danych

Odszkodowanie za poniesione szkody- jak się o nie

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2018/02/01

(...) W ostatnim czasie stałeś się uczestnikiem nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, na skutek którego poniosłeś wyraźne straty? Mimo faktu posiadania aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, a nawet dodatkowo wykupionej polisy majątkowej AC, pozyskana od towarzystwa ubezpieczeniowego propozycja rekompensaty nie jest wystarczająca na pokrycie wszystkich szkód? Przeczytaj nasz wirtualny poradnik na stronie, za pośrednictwem (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, odszkodowanie, szkoda

Odszkodowanie za poniesione szkody- jak się o nie

Do drukarki

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/12/13

(...) Dlatego słowo tanie można różnie rozumieć. W każdym razie za tonerami do drukarek najlepiej od razu patrzeć w hurtowniach, które specjalizują się w rozprowadzaniu materiałów tego typu. Materiały do drukowania mają najróżniejsze ceny. Wspomniane już tonery swoją cenę mają uzależnioną od rodzaju oraz modelu drukarki. Jeden toner (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Do drukarki

Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego

Opublikowany przez Janina Guzik | 2017/11/08

(...) branż. Spółki miejskie w Ostrowie Wlkp oferują regularny odbiór zmieszanych odpadów komunalnych. W tym celu wykorzystywane są najnowocześniejsze pojazdy, które gwarantują szybkie i bezproblemowe opróżnianie pojemników z odpadami. Spółki komunalne i miejskie odpierają odpady z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, a także przedsiębiorstw. Oprócz odpadów zmieszanych odbierane są również selektywnie zebrane odpady komunalne. Są one zbierane do żółtych, zielonych, niebieskich, białych i brązowych workach oraz żółtych, zielonych (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse

Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego

Mata podłogowa - wynająć czy kupić?

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2017/05/16

(...) Nowoczesność posiada wiele pozytywnych aspektów, z którymi nie mieli szansy mieć do czynienia nasi przodkowie.Z całą pewnością nie wyobrażali oni sobie nawet, jak wiele może zmienić dobra mata wejściowa. Rzecz jasna - jej podstawową funkcją jest umiejętność wyłapywania brudu. Na te słowa ucieszy się każda szanująca swój dom gospodyni. Czas, który spędza z odkurzaczem w dłoni w dużej mierze zostanie zaoszczędzony.gdzie wynająć maty wejściowe w Poznaniu? Odpowiedź, ta solidna i rzetelna, powinna rozwiać nasze wątpliwości co (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

Mata podłogowa - wynająć czy kupić?

Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2016/08/02

(...) Potrzebujesz porady prawnej? Jeśli tak to mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie wystarczy że, zgłosisz się do jednej z kancelarii prawnych. Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia swoją pomocą służy Ci wrocławska kancelaria oferująca obsługę prawną. Otrzymasz tam pomoc prawną z zakresu takich dziedzin prawa jak : *prawo cywilne - stwierdzenie nabycia oraz dział spadku, sprawy o zachowek, kary umowne, (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, kancelaria, pieniądz, prawo

Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Firma sprzątająca Higienika Lublin

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/07/18

(...) Dbamy również o porządek w bankach, hotelach, szkołach, urzędach czy szpitalach. Dzięki nam błyszczą sale i hale małych i dużych przedsiębiorstwach. Powadzimy serwis utrzymania czystości taki jak sprzątanie biur czy (...)

Powiązane słowa kluczowe: biuro, czystość, ekonomia, firma, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzątanie

Firma sprzątająca Higienika Lublin

Jest na sali dobry prawnik?

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/07/05

(...) powinien wybierać te studia... Ewentualne późniejsze wysokie zarobki przyciągają chętnych, ale nie łatwo zostać dobrym w tym zawodzie - trzeba mieć pewne predyspozycje.Przede wszystkim trzeba być elastycznym, umieć przemawiać oraz (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, kancelaria, prawo, przedsiębiorstwa, usługi prawnicze

Jest na sali dobry prawnik?

Wady i zalety zawodu notariusza

Opublikowany przez Janina Guzik | 2015/04/28

(...) Notariusz jest osobą, która zajmuje się sporządzaniem różnego rodzaju dokumentów. Są one przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych. W przeważającej większości dotyczą nieruchomości, spraw spadkowych, darowizn czy dokumentów firmowych. Notariusz poświadcza podpisy, uwierzytelnia odpisy, prowadzi rejestr dokumentów, przyjmuje na przechowanie dokumenty, papiery wartościowe, weksle, czeki itp.Zawód notariusza ma (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, prawo, przedsiębiorstwa

Wady i zalety zawodu notariusza

Dobre rozwiązanie dla naszych pieniędzy.

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2015/02/27

(...) oferty nie będą atrakcyjne. Marże naliczane są indywidualnie, przez co jest ryzyko, że stracimy wiele na takim procesie. Oczywiście wiele zależy też od tego, na jaki bank się zdecydujemy. Lepszą alternatywą okazują się kantory. Ich kursy są także ustalane indywidualnie, ale zdecydowanie wypadają korzystniej od banków. Problem tkwi w porównaniu wielu kantorów. Jest mało miejsc, w których na bieżąco można się w tym rozeznać. Najskuteczniejszą metodą będzie wybranie się do (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, kursy walut

Dobre rozwiązanie dla naszych pieniędzy.

Podatki mogą być niższe

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2014/07/20

(...) przechodzenia do szarej strefy działalności gospodarczej. Jeżeli tylko przestaniemy rozumieć pojęcie optymalizacji podatkowej ( więcej tutaj ) jako ucieczka przed podatkami, a zastąpimy je określeniem związanym z poprawianiem sytuacji finansowej firmy, odpowiedź będzie jedna - tak, jest to możliwe. Mowa oczywiście o rajach podatkowych.Już na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że przeniesienie firmy do raju podatkowego nie jest żadnym przestępstwem, jak również niczym złym. Każdy przedsiębiorca szuka (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz

Podatki mogą być niższe

Eventy w polityce personalnej firm

Opublikowany przez Janina Guzik | 2014/06/06

(...) można wspólne imprezy organizowane przy różnych okazjach, wyjazdy, spotkania, itp. Przedsięwzięcia te podejmuje się cyklicznie, w ramach przeznaczonych na ten cel funduszy. I pomimo faktu, że koszt tychże imprez jest nierzadko znaczny, jak pokazuje praktyka, ich organizowanie bardzo się firmom opłaca.Rozmaite eventy służą bowiem wielu celom, których skutki nie zawsze można wyrazić w pieniądzach, ale które wpływają korzystnie na (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, eventy firmowe, imprezy firmowe, przedsiębiorstwa

Eventy w polityce personalnej firm