Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, eventy firmowe, imprezy firmowe

Eventy w polityce personalnej firm
Polityka personalna przedsiębiorstw liczących co najmniej kilkunastu pracowników odgrywa niebagatelną rolę.

Jest to pojęcie niezwykle szerokie, a w jego ramach wyróżnić można różnorodne systemy motywacyjne, narzędzia stosowane w ramach kar, czy też dbanie o morale pracowników i integrację zespołu. Jednym z najistotniejszych elementów polityki personalnej w większych firmach są różnego rodzaju eventy firmowe.

Do eventów zaliczyć można wspólne imprezy organizowane przy różnych okazjach, wyjazdy, spotkania, itp. Przedsięwzięcia te podejmuje się cyklicznie, w ramach przeznaczonych na ten cel funduszy. I pomimo faktu, że koszt tychże imprez jest nierzadko znaczny, jak pokazuje praktyka, ich organizowanie bardzo się firmom opłaca.
Rozmaite eventy służą bowiem wielu celom, których skutki nie zawsze można wyrazić w pieniądzach, ale które wpływają korzystnie na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Pierwszym skutkiem, który należy tu wymienić jest pogłębienie integracji i poczucia wspólnoty członków zespołu. Integracja jest niezwykle istotna z punktu widzenia psychologicznych potrzeb człowieka. Poczucie wspólnoty daje pozytywne rezultaty w postaci efektywniejszej pracy.

Bardzo ważnym z punktu widzenia motywacji pracownika skutkiem powyższych wyjazdów dla firm jest potencjalna nagroda, którą mogą one stanowić. Nagroda ta może mieć przede wszystkim formę wycieczki organizowanej przez firmę dla najlepszych pracowników wraz z ich rodzinami. W innym wymiarze nagrodą tą może być po prostu spotkanie w lokalu, gdzie pracownicy firmy świętować będą odniesienie konkretnego sukcesu, jak realizacja założonych celów biznesowych, podpisanie nowego kontraktu, zamknięcie projektu, itp. Członkowie zespołu, którzy przyłożyli się do odniesienia owego sukcesu, będą mieli głębokie poczucie docenienia ich wkładu, co z punktu widzenia psychologicznego jest niezwykle ważne.

Z powyższych względów organizacja imprez firmowych bardzo się opłaca. Przynosi wymierne skutki, dlatego polityka personalna rozmaitych przedsiębiorstw obejmuje wiele rodzajów systemów motywacyjnych. Najważniejsze, aby były one skuteczne.

Poznaj specjalistów od organizacji eventów firmowych i imprez typu incentive travel.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
ekonomia
przedsiębiorstwa
eventy firmowe
imprezy firmowe

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...