Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Wizualizacja danych

Opublikowany przez Janina Guzik | 2018/07/11

(...) Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł nam tysiące nowych firm, małych przedsiębiorstw, jednoosobowych działalności gospodarczych. Nie ma co się dziwić, bo prowadzenie własnej działalności ma wiele zalet. Jednak skoro jest to takie cudowne, to dlaczego tyle firm ogłasza bankructwo, albo po prostu znika z rynku tak, jakby nigdy wcześniej (...)

Powiązane słowa kluczowe: analiza, biznes, dane, ekonomia, finanse

Wizualizacja danych

Odszkodowanie za poniesione szkody- jak się o nie

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2018/02/01

(...) którego przedstawimy Ci, jak ważne jest podejmowanie walki o zaniżone odszkodowanie. Niestety bardzo często niekorzystną z perspektywy poszkodowanych praktyką stosowaną przez ubezpieczycieli okazuje się niesprawiedliwe wyliczanie środków pieniężnych wypłacanych z tytułu wypadku, do jakiego doszło nie z winny pokrzywdzonego. Powód? Chęć zredukowania wydatków maksymalnie jak to możliwe. Wielokrotnie zakłady (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, odszkodowanie, szkoda

Odszkodowanie za poniesione szkody- jak się o nie

Do drukarki

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/12/13

(...) może kosztować mniej, ponieważ nie jest do profesjonalnej drukarki, tylko do takiej, do domowego użytku. Inne tonery mogą być o wiele droższe, bo są używane już w większych drukarkach, gdzie na co dzień drukuje się wielkie ilości dokumentów. Jednak wydaje mi się, że to właśnie hurtownia będzie miała tanie tusze do drukarek. Warto (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Do drukarki

Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego

Opublikowany przez Janina Guzik | 2017/11/08

(...) Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego stała się nowoczesna oraz przystosowana do najnowszych standardów. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom wysoki standard życia, a także poprawę warunków mieszkaniowych. Miasto zadeklarowało szczególną pomoc dla osób młodych, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Wsparcie w zakresie poszukiwania zatrudnienia jest niezwykle skuteczne i przynosi oczekiwane efekty. Ponadto na wsparcie mogą liczyć również przedsiębiorstwa. Miasto dąży do unowocześnienia produktów i usług świadczonych przez firmy z różnych (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse

Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego

Windykacja sądowa w Austrii

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/07/02

(...) postępowaniu nieprocesowym. Dlatego też niewątpliwie każdy, którego sprawa będzie się mieściła w ścisłych granicach dopuszczających brak przymusu adwokackiego, może także nawet we własnym zakresie złożyć taki pozew. Sądy okręgowe w Austrii rozstrzygają przede (...)

Powiązane słowa kluczowe: austria, biznes, finanse, pieniądz, prawnik, windykacja

Windykacja sądowa w Austrii

Mata podłogowa - wynająć czy kupić?

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2017/05/16

(...) do tego rodzaju usługi. Niektórym zapewne w głowie się nie mieści, że w ogóle istnieje taka możliwość.Firmy, które specjalizują się w tego rodzaju działalności posiadają zazwyczaj bogatą ofertę. Porządna mata wejściowa to taka, która potrafi pochłonąć dużą ilość wody oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Tego rodzaju maty znajdą szacowne miejsce we wszelkiego rodzaju instytucjach, które są niezwykle często uczęszczane.Osoby z Poznania mogą wpisać słowa: - maty wejściowe poznań, jeśli są zainteresowane porządnym (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

Mata podłogowa - wynająć czy kupić?

Produkcja filmowa dla korporacji

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/11/09

(...) ponieważ nie tak łatwo przez cały rok, robić automatycznie niemal to samo każdego dnia. Walcząc z tym zjawiskiem można wyprodukować i pokazywać na spotkaniach filmy szkoleniowe oraz instruktażowe, które zachęcą pracowników niższego szczebla do wykonywania swoich (...)

Powiązane słowa kluczowe: film, finanse, marketing, pieniądz, przedsiębiorstwa, video

Produkcja filmowa dla korporacji

Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2016/08/02

(...) odszkodowania za wypadek komunikacyjny* prawo rodzinne - rozwód, alimenty, podział majątku, ustalenie ojcostwa* prawo pracy - odwołanie od wypowiedzenie umowy o pracę, sprawy o odprawę* prawo gospodarcze - zajmujące się m.in tworzeniem spółek, sprawami o egzekucję należności a także opiniowaniem umów handlowych* prawo karne - obrona oskarżonych, reprezentowanie poszkodowanych, odroczenie wykonania karyUdając (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, kancelaria, pieniądz, prawo

Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Środki zmiękczające pcw w przemyśle.

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2016/02/22

(...) arabska oraz niektórych laminatów. Używane są również jako plastyfikatory. Ponieważ ftalany stosujemy powszechnie w produktach codziennego użytku, pojawiły się zatem obawy o ich wpływ na nasze zdrowie. Niektóre z ftalanów najprawdopodobniej zwiększają ryzyko zachorowania na astmę u dzieci w przedziale wieku od 5 do (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, przemysł, tworzywa

Środki zmiękczające pcw w przemyśle.

Reklama zewnętrzna - najlepszy sposób na klientów

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2015/05/21

(...) Jednym z najlepszych sposobów na dotarcie do szerokiej rzeszy klientów jest reklama zewnętrzna, Tego typu reklama umieszczona w ruchliwym miejscu pozwoli na pokazanie produktu/usługi olbrzymiej liczbie potencjalnych klientów, a co za tym idzie - może przynieść wymierne profity. Jak powinna wyglądać reklama zewnętrzna? Reklama zewnętrzna musi przykuwać wzrok przechodniów, dlatego też im większą powierzchnię zajmuje, tym lepiej. Dość popularnym, aczkolwiek drogim zabiegiem jest umieszczanie jej na remontowanych budynkach - tego typu reklamy (...)

Powiązane słowa kluczowe: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Reklama zewnętrzna - najlepszy sposób na klientów

Wady i zalety zawodu notariusza

Opublikowany przez Janina Guzik | 2015/04/28

(...) określone wady i zalety. Podstawową zaletą jest szeroko pojęta wolność. W swojej pracy notariusz nie podlega żadnym zwierzchnikom i nie jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Samodzielnie decyduje o ilości pracy, jaką ma wykonywać. Jest niezależny w wykonywaniu pracy. Samodzielnie ponosi również odpowiedzialność za efekty swojej pracy, która musi być wykonana z zachowaniem wszelkich wymogów prawa tj. potwierdzenie (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, prawo, przedsiębiorstwa

Wady i zalety zawodu notariusza

Dobre rozwiązanie dla naszych pieniędzy.

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2015/02/27

(...) wielu z nich i osobiste porównanie. Dodatkowo, jeżeli chcemy wymienić większą pulę pieniędzy to musimy pamiętać, żeby wcześniej uprzedzić o tym fakcie dany kantor. Ostatnim i najkorzystniejszym wyborem okazuje się skorzystanie z kantorów on-line. Przede wszystkim cechują je najkorzystniejsze kursy walut. Poza tym mamy dostępność przez cala dobę i możliwość realizacji nawet do trzydziestu minut w zależności od naszego banku. Cały proces jest intuicyjny. Przelewamy pieniądze (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, kursy walut

Dobre rozwiązanie dla naszych pieniędzy.

Ubezpieczamy członków zarządu firmy

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2014/07/11

(...) Czym właściwie jest ubezpieczenie OC członków zarządu? Jest ono przeznaczone dla władz spółek z każdej, dowolnej branży. Przedmiotem tego ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna członka zarządu spółki kapitałowej oraz pełnomocnika za szkody wyrządzone spółce lub osobom trzecim w związku z wykonanymi obowiązkami, za które odpowiedzialność cywilną ponosi ubezpieczony członek zarządu, zgodnie z regulującymi odpowiedzialność zarządu przepisami oraz statutem spółki.Ubezpieczenia D&O rekompensują straty finansowe, które (...)

Powiązane słowa kluczowe: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Ubezpieczamy członków zarządu firmy

Biuro rachunkowe w nowych realiach gospodarczych

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2014/06/19

(...) Reprezentowanie firm w ZUS, US, sądzie – to jest również zadanie istotne i zasługujące na uwagę. Zatem warto zadbać, aby tak właśnie się stało i z tego firma była rozliczana. Rachunki kreują rzeczywistość i przynoszą pieniądze. Bez płacenia faktur i rozliczania zobowiązań każda firma, niezależnie od jej wielkości, będzie miała problemy oraz komplikacje. Rozliczanie zobowiązań i płacenie należności musi być realizowane regularnie, rzetelnie i porządnie. Tylko dobre biuro rachunkowe sprosta takim działaniom, a nawet zaoferuje więcej: naliczanie płac, opłacanie wszelkich składek, (...)

Powiązane słowa kluczowe: biuro, biznes, finanse, podatki

Biuro rachunkowe w nowych realiach gospodarczych