Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, finanse, ekonomia

Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego
Gospodarka Ostrowa Wielkopolskiego stała się nowoczesna oraz przystosowana do najnowszych standardów.

Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom wysoki standard życia, a także poprawę warunków mieszkaniowych. Miasto zadeklarowało szczególną pomoc dla osób młodych, które dopiero wkraczają na rynek pracy. 
Wsparcie w zakresie poszukiwania zatrudnienia jest niezwykle skuteczne i przynosi oczekiwane efekty. Ponadto na wsparcie mogą liczyć również przedsiębiorstwa. Miasto dąży do unowocześnienia produktów i usług świadczonych przez firmy z różnych branż. Spółki miejskie w Ostrowie Wlkp oferują regularny odbiór zmieszanych odpadów komunalnych. W tym celu wykorzystywane są najnowocześniejsze pojazdy, które gwarantują szybkie i bezproblemowe opróżnianie pojemników z odpadami. Spółki komunalne i miejskie odpierają odpady z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, a także przedsiębiorstw. 
Oprócz odpadów zmieszanych odbierane są również selektywnie zebrane odpady komunalne. Są one zbierane do żółtych, zielonych, niebieskich, białych i brązowych workach oraz żółtych, zielonych i niebieskich pojemnikach. Do ich zebrania wykorzystywane są specjalistyczne przyczepy o dużej pojemności. 
Zapewnia to ekonomiczna oraz efektywna pracę. Do pozostałych usług należy m.in. odbiór odpadów medycznych i weterynaryjnych, odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odbiór odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne, odbiór i gospodarka odpadami budowlanymi, a także przyjmowanie odpadów na składowiska. Dodatkowo spółka przeprowadza ręczne i mechaniczne zamiatanie chodników, ulic, a także placów. Dowiedz się więcej: http://www.crk.com.pl/Sp%C3%B3%C5%82ki/ZOiGO

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
finanse
ekonomia

Uber eliminuje z rynku taksówkarzy - sklepy wyciągają wnioski

Sklepy wyciągają wnioski z tego, jak Uber eliminuje z rynku taksówkarzy. Wkrótce wprowadzą dostawy społeczne....