Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, prawo, usługi prawnicze, kancelaria

Jest na sali dobry prawnik?
Wybór dobrego, solidnego oraz uprzejmego adwokata jest naprawdę trudny.

Ile razy chcieli Państwo znaleźć dobrą kancelarię adwokacką w pile czy np w małopolsce Nie da się ukryć, że prawników teraz jest wiele, ale nie każdy powinien wybierać te studia... Ewentualne późniejsze wysokie zarobki przyciągają chętnych, ale nie łatwo zostać dobrym w tym zawodzie - trzeba mieć pewne predyspozycje.
Przede wszystkim trzeba być elastycznym, umieć przemawiać oraz być po prostu inteligentnym. Nie każda sprawa jest prosta i dlatego musi umieć poradzić sobie w różnych typach sytuacji. Powinien mieć bardzo dobrą pamięć, by spamiętać wszystkie kodeksy i przepisy, by potem swobodnie w nich lawirować. Jednocześnie powinien być miły, uprzejmy oraz konkretny. Nie można też zapominać o umiejętnościach dyskutowania oraz wyciągania wniosków z poszlak. Bez wątpienia nie każdy student na studiach prawniczych taki jest.
Problem z wyborem dobrego adwokata pojawia się więc bardzo często, ale nie można się zrażać. W końcu znajdziemy naszego idealnego, który pomoże nam w naszych kłopotach - niezależnie od tego, czy chodzi o spadek, odszkodowanie czy bronienie przed sądem, bo zostaliśmy niesłusznie oskarżeni. Na szczęście w tym zawodzie można jeszcze znaleźć właściwych ludzi. Warto więc czytać opinie o poszczególnych kancelariach oraz prawnikach - dzięki temu znajdziemy dobrego prawnika.


  • Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
    Adwokat w Pile, Złotowie i Wałczu
    al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
    64-920 Piła

    http://kancelaria-wasko.pl

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
ekonomia
przedsiębiorstwa
prawo
usługi prawnicze
kancelaria

Deweloperzy nie hamują z podażą. Nowe mieszkania rosną jak grzyby po deszczu

Na rynku deweloperskim lokomotywa inwestycyjna nie zwalnia. Firmy zachęcone świetną sprzedażą budują jak szalone. Pobijane są kolejne rekordy na zakresie liczby nowych, oddanych mieszkań projektów na realizacji. Pytanie - co ...