Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Szkoła podstawowa

Opublikowany przez Janina Guzik | 2020/03/10

(...) gimnazjum oraz liceum i szkół zawodowych stanowi pierwszy etap w edukacji młodego człowieka. Składa się z sześciu klas, w których zgrupowane są dzieci w ilościach uzależnionych od różnych czynników, przede wszystkim względów demograficznych, ale także od możliwości przestrzennych budynku, w którym szkoła podstawowa jest zlokalizowana. Obok publicznych szkół podstawowych istnieją także prywatne szkoły podstawowe. Przebieg edukacji w prywatne szkoły podstawowe nie różni się od tego w szkołach publicznych. Dzieci uczą się według tego samego programu (...)

Powiązane słowa kluczowe: edukacja, kształcenie, szkoła

Szkoła podstawowa