Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Obsługa prawna firm we Wrocławiu
Polski system prawny należy do dosyć skomplikowanych.

Dotyczy to w zasadzie wszelkich dziedzin prawa, w zakres którego wchodzą m.in. prawo cywilne, prawo karne, prawo podatkowe, prawo handlowe, prawo administracyjne i jeszcze wiele innych. Przeciętny człowiek raczej nie ma możliwości, aby być biegłym w tym zakresie. Dotyczy to także firm i wszelkich organizacji, które w jeszcze większym zakresie potrzebują pomocy prawnej w codziennej działalności, szczególnie przy rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju sporów.

 Jednakże na rynku działa obecnie coraz więcej kancelarii prawnych, które oferują swoje usługi zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom prawnym. Wrocław jest miastem, gdzie działa niejedna kancelaria oferującą obsługę prawną dla firm. Część z nich ma szerszy zakres obsługiwanych dziedzin prawa, inne mniejszy - bardziej wyspecjalizowany. Korzystanie z oferty takiej kancelarii pomaga zarówno w bieżącej, codziennej działalności, jak też w sytuacjach wyjątkowych.

 Polecana kancelaria prawna specjalizująca się w obsłudze firm w zakresie usług mają m.in. przygotowywanie dokumentów, sporządzanie umów, sprawdzanie wszelkich dokumentów pod kątem zgodności z prawem, reprezentowanie klientów przed organami prawa, dochodzenie odszkodowań oraz windykacja należności i wiele innych.

 Jeśli zatem potrzebny jest radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl oferuje szeroki wybór zarówno kancelarii, jak i prawników. Choć obsługa prawna nie należy do tanich, to w rezultacie może dać wymierny skutek nie tylko w ujęciu formalnym, ale też pozytywny efekt finansowy. Dla firm jest zatem wskazane, aby korzystały z fachowej pomocy prawnej.


 • Kancelaria Radców Prawnych
  Sylwia Wiązowska Grehl
  ul. Wita Stwosza 19/20 lok. 1
  50-148 Wrocław
  tel. 71 725 39 30
  kom. 608 554 632
  fax. 71 715 64 67
  biuro@kancelariaswg.pl

  ul. Stanisława Kierbedzia 4
  00-728 Warszawa
  tel. 22 240 01 55
  kom. 507 175 566
  fax. 22 213 93 06
  biuro@kancelariaswg.pl

  http://www.kancelariaswg.pl

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
pieniądz
przedsiębiorstwa

Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib"....