Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Obsługa prawna firm we Wrocławiu
Polski system prawny należy do dosyć skomplikowanych.

Dotyczy to w zasadzie wszelkich dziedzin prawa, w zakres którego wchodzą m.in. prawo cywilne, prawo karne, prawo podatkowe, prawo handlowe, prawo administracyjne i jeszcze wiele innych. Przeciętny człowiek raczej nie ma możliwości, aby być biegłym w tym zakresie. Dotyczy to także firm i wszelkich organizacji, które w jeszcze większym zakresie potrzebują pomocy prawnej w codziennej działalności, szczególnie przy rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju sporów.

 Jednakże na rynku działa obecnie coraz więcej kancelarii prawnych, które oferują swoje usługi zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom prawnym. Wrocław jest miastem, gdzie działa niejedna kancelaria oferującą obsługę prawną dla firm. Część z nich ma szerszy zakres obsługiwanych dziedzin prawa, inne mniejszy - bardziej wyspecjalizowany. Korzystanie z oferty takiej kancelarii pomaga zarówno w bieżącej, codziennej działalności, jak też w sytuacjach wyjątkowych.

 Polecana kancelaria prawna specjalizująca się w obsłudze firm w zakresie usług mają m.in. przygotowywanie dokumentów, sporządzanie umów, sprawdzanie wszelkich dokumentów pod kątem zgodności z prawem, reprezentowanie klientów przed organami prawa, dochodzenie odszkodowań oraz windykacja należności i wiele innych.

 Jeśli zatem potrzebny jest radca prawny oferuje szeroki wybór zarówno kancelarii, jak i prawników. Choć obsługa prawna nie należy do tanich, to w rezultacie może dać wymierny skutek nie tylko w ujęciu formalnym, ale też pozytywny efekt finansowy. Dla firm jest zatem wskazane, aby korzystały z fachowej pomocy prawnej.


 • Kancelaria Radców Prawnych
  Sylwia Wiązowska Grehl
  ul. Wita Stwosza 19/20 lok. 1
  50-148 Wrocław
  tel. 71 725 39 30
  kom. 608 554 632
  fax. 71 715 64 67
  biuro@kancelariaswg.pl

  ul. Stanisława Kierbedzia 4
  00-728 Warszawa
  tel. 22 240 01 55
  kom. 507 175 566
  fax. 22 213 93 06
  biuro@kancelariaswg.pl

  http://www.kancelariaswg.pl

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
pieniądz
przedsiębiorstwa

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...