Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Odszkodowanie za poniesione szkody- jak się o nie

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2018/02/01

(...) ubezpieczeniowe oferują daną sumę, zaś poszkodowany na nią przystaje, nie wysuwając żadnych roszczeń. I tu tkwi błąd po stronie pokrzywdzonego, który nawet w momencie wejścia w konflikt z ubezpieczycielem powinien nie rezygnować i postarać się o to, aby przyznana mu została dopłata do odszkodowania. Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań to dzisiaj nierzadko występujący temat w profesjonalnych kancelariach (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, odszkodowanie, szkoda

Odszkodowanie za poniesione szkody- jak się o nie