Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


finanse, ekonomia, szkoda, odszkodowanie

Odszkodowanie za poniesione szkody- jak się o nie
W ostatnim czasie stałeś się uczestnikiem nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, na skutek którego poniosłeś wyraźne straty? Mimo faktu posiadania aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, a nawet dodatkowo wykupionej polisy majątkowej AC, pozyskana od towarzystwa ubezpieczeniowego propozycja rekompensaty nie jest wystarczająca na pokrycie wszystkich szkód? 
Przeczytaj nasz wirtualny poradnik na stronie szkodaszkody.pl , za pośrednictwem którego przedstawimy Ci, jak ważne jest podejmowanie walki o zaniżone odszkodowanie. Niestety bardzo często niekorzystną z perspektywy poszkodowanych praktyką stosowaną przez ubezpieczycieli okazuje się niesprawiedliwe wyliczanie środków pieniężnych wypłacanych z tytułu wypadku, do jakiego doszło nie z winny pokrzywdzonego. 
Powód? Chęć zredukowania wydatków maksymalnie jak to możliwe. Wielokrotnie zakłady ubezpieczeniowe oferują daną sumę, zaś poszkodowany na nią przystaje, nie wysuwając żadnych roszczeń. I tu tkwi błąd po stronie pokrzywdzonego, który nawet w momencie wejścia w konflikt z ubezpieczycielem powinien nie rezygnować i postarać się o to, aby przyznana mu została dopłata do odszkodowania. Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań to dzisiaj nierzadko występujący temat w profesjonalnych kancelariach prawniczych. 
Specjalista z dużym doświadczeniem na koncie, bazujący na wiedzy oraz obowiązujących przepisach, jak najbardziej może wywalczyć dla nas większą rekompensatę niż pieniądze, jakie zaproponowało pierwotnie towarzystwo. Nie ma również obaw o to, że zabraknie nam funduszy na to, by pokryć wynagrodzenie dla reprezentujących nas prawników. Na rynku funkcjonuje wiele kancelarii, które rozliczają się z klientami dopiero po wygranej sprawie.

Zobacz to na zdjęciach:


finanse
ekonomia
szkoda
odszkodowanie

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...