Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


finanse, ekonomia, szkoda, odszkodowanie

Odszkodowanie za poniesione szkody- jak się o nie
W ostatnim czasie stałeś się uczestnikiem nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, na skutek którego poniosłeś wyraźne straty? Mimo faktu posiadania aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, a nawet dodatkowo wykupionej polisy majątkowej AC, pozyskana od towarzystwa ubezpieczeniowego propozycja rekompensaty nie jest wystarczająca na pokrycie wszystkich szkód? 
Przeczytaj nasz wirtualny poradnik na stronie, za pośrednictwem którego przedstawimy Ci, jak ważne jest podejmowanie walki o zaniżone odszkodowanie. Niestety bardzo często niekorzystną z perspektywy poszkodowanych praktyką stosowaną przez ubezpieczycieli okazuje się niesprawiedliwe wyliczanie środków pieniężnych wypłacanych z tytułu wypadku, do jakiego doszło nie z winny pokrzywdzonego. 
Powód? Chęć zredukowania wydatków maksymalnie jak to możliwe. Wielokrotnie zakłady ubezpieczeniowe oferują daną sumę, zaś poszkodowany na nią przystaje, nie wysuwając żadnych roszczeń. I tu tkwi błąd po stronie pokrzywdzonego, który nawet w momencie wejścia w konflikt z ubezpieczycielem powinien nie rezygnować i postarać się o to, aby przyznana mu została dopłata do odszkodowania. Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań to dzisiaj nierzadko występujący temat w profesjonalnych kancelariach prawniczych. 
Specjalista z dużym doświadczeniem na koncie, bazujący na wiedzy oraz obowiązujących przepisach, jak najbardziej może wywalczyć dla nas większą rekompensatę niż pieniądze, jakie zaproponowało pierwotnie towarzystwo. Nie ma również obaw o to, że zabraknie nam funduszy na to, by pokryć wynagrodzenie dla reprezentujących nas prawników. Na rynku funkcjonuje wiele kancelarii, które rozliczają się z klientami dopiero po wygranej sprawie.

Zobacz to na zdjęciach:


finanse
ekonomia
szkoda
odszkodowanie

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...