Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


okiennice, wewnętrzne, shuttersy, okna, drewniane

Okiennice zmieniają wygląd budynku
Może nie każdy wie, ale bardzo duża rolę w wyglądzie naszego domu, odgrywają okna.

Kiedy jest ich dużo, wtedy można nawet powiedzieć, że są kluczowe. Bardzo często zdarza się, że brakuje nam wiedzy na ten temat i dobieramy okiennice bardzo nieudolnie.

Przed wybraniem odpowiednich okiennic, sprawdźmy sobie na różnych stronach internetowych lub katalogach, jakie pasują do naszego koloru budynku i dachu. W ten sposób wybierzemy najlepiej dopasowane okna oraz okiennice drewniane do okien.
Pewnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dobrze dopasowane okiennice dodadzą naszemu domowi życia i blasku.
Dobrym sposobem są również shuttersy, które przyczynią się do tego, że nasz dom będzie bardziej klasyczny. Shuttersy mają wiele kolorów, dopasujemy je do każdego rodzaju tynku. Nie jest więc problemem to, żeby wybrać najbardziej odpowiedni. Jeśli jednak chodzi o wnętrze naszego domu, tutaj sprawa wygląda troszkę inaczej. Pewnie nie każdy wie, że można zakupić okiennice wewnętrzne, które działają w ten sam sposób, co te na zewnątrz domu.
Jest wiele różnych okiennic tego gatunku. Jednak najwięcej z nas, wybiera okiennice w kolorach, w których są pomalowane ściany pokoju. Jest to raczej najlepszy sposób, ponieważ w przeciwieństwie do budynku z zewnątrz, w środku okna nie powinny odgrywać znaczącej roli. Podsumowując jednak, wszystkie rodzaje okiennic i ich wybór jest indywidualny. Ponieważ wszyscy jesteśmy inni i mamy inne gusta. A jak wiemy o gustach się nie dyskutuje. Dałem wam tylko malutki przykład, że na okiennice warto zwracać uwagę, co z tym zrobicie zależy tylko i wyłącznie od was.


Zobacz to na zdjęciach:


okiennice
wewnętrzne
shuttersy
okna
drewniane

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...