Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Optymalizacja podatkowa dla małych firm

Opublikowany przez Janina Guzik | 2017/08/28

(...) jednak ulokowana w innym państwie. Duże znaczenie ma fakt, że obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem miejsca na siedzibę poza granicami kraju. Sposoby optymalizacji podatkowej i raje podatkowe umożliwiają znaczące zmniejszenie kosztów działalności. Warto wskazać, że w wielu państwach także koszty obsługi księgowej są znacznie niższe. Wszystkie te zalety sprawiają, że spółki offshore są (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, firma, optymalizacja, podatki

Optymalizacja podatkowa dla małych firm