Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


optymalizacja, podatki, firma, biznes

Optymalizacja podatkowa dla małych firm
Prowadzenie firmy wymaga posiadania pełnej i wnikliwej wiedzy na temat systemu podatkowego.

Trzeba pamiętać o tym, że rozliczenia z fiskusem są bardzo zawiłe. Dlatego wiele podmiotów decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego doradcy podatkowego. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda firma może pozwolić sobie na taki wydatek. Planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie spoczywa wtedy na rękach właściciela firmy. 

Powinien on zdawać sobie sprawę z kilku szczególnych kwestii. Przede wszystkim ważna jest świadomość, że wybór sposobu opodatkowania znacząco wpływa na funkcjonowanie firmy w całym okresie jej działalności. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest również założenie spółki offshore (zobacz więcej). Jest to podmiot prawa prywatnego, który podlega regulacjom podatkowym innego porządku prawnego. Siedziba firmy musi być jednak ulokowana w innym państwie. Duże znaczenie ma fakt, że obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem miejsca na siedzibę poza granicami kraju. 

Sposoby optymalizacji podatkowej i raje podatkowe umożliwiają znaczące zmniejszenie kosztów działalności. Warto wskazać, że w wielu państwach także koszty obsługi księgowej są znacznie niższe. Wszystkie te zalety sprawiają, że spółki offshore są coraz częstszą formą prowadzenia działalności gospodarczej przez Polaków. Rozliczenia z zagranicznym fiskusem często są bardzo proste i wymagają posiadania minimum wiedzy na temat obcego systemy podatkowego. Optymalizacja podatkowa dla małych firm jest bardzo skuteczna i zawsze warto jej dokonać. Wystarczy przełamać się i zdecydować na założenie działalności gospodarczej na Kajmanach bądź w innym raju podatkowym.

Zobacz to na zdjęciach:


optymalizacja
podatki
firma
biznes

Wielki Test o Europie

Zapraszamy do udziału na "Wielkim Teście o Europie" 25 października o 20:25 na antenie TVP1 oraz online....