Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


optymalizacja, podatki, firma, biznes

Optymalizacja podatkowa dla małych firm
Prowadzenie firmy wymaga posiadania pełnej i wnikliwej wiedzy na temat systemu podatkowego.

Trzeba pamiętać o tym, że rozliczenia z fiskusem są bardzo zawiłe. Dlatego wiele podmiotów decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego doradcy podatkowego. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda firma może pozwolić sobie na taki wydatek. Planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie spoczywa wtedy na rękach właściciela firmy. 

Powinien on zdawać sobie sprawę z kilku szczególnych kwestii. Przede wszystkim ważna jest świadomość, że wybór sposobu opodatkowania znacząco wpływa na funkcjonowanie firmy w całym okresie jej działalności. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest również założenie spółki offshore. Jest to podmiot prawa prywatnego, który podlega regulacjom podatkowym innego porządku prawnego. Siedziba firmy musi być jednak ulokowana w innym państwie. Duże znaczenie ma fakt, że obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem miejsca na siedzibę poza granicami kraju. 

Sposoby optymalizacji podatkowej i raje podatkowe umożliwiają znaczące zmniejszenie kosztów działalności. Warto wskazać, że w wielu państwach także koszty obsługi księgowej są znacznie niższe. Wszystkie te zalety sprawiają, że spółki offshore są coraz częstszą formą prowadzenia działalności gospodarczej przez Polaków. Rozliczenia z zagranicznym fiskusem często są bardzo proste i wymagają posiadania minimum wiedzy na temat obcego systemy podatkowego. Optymalizacja podatkowa dla małych firm jest bardzo skuteczna i zawsze warto jej dokonać. Wystarczy przełamać się i zdecydować na założenie działalności gospodarczej na Kajmanach bądź w innym raju podatkowym.

Zobacz to na zdjęciach:


optymalizacja
podatki
firma
biznes

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...