Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Na stopy do domu

Opublikowany przez Janina Guzik | 2020/06/28

(...) Jak ważne jest nakładanie czegoś na stopy w pomieszczeniach mieszkalnych wiedzą przede wszystkim panie domów. To bowiem one najczęściej zajmują się praniem oraz sprzątaniem i jaki wpływ ma na obie te ciężkie prace brak na stopach takiej ochrony, jak pantofle domowe, czy inne pokrewne obuwie. Podeszwy domowego obuwia są wykonywane z materiałów, do których nie przyczepia się brud i pył, dzięki czemu domownik z takim obuwiem nie roznosi tego po całym mieszkaniu. Bardzo łatwo natomiast ten brud się przenosi na skarpetkach, do których przyczepia się wszystko. W takich sytuacjach na zabrudzenia narażone są nie tylko podłogi, ale również dywany, a nawet fotele i kanapy, gdy domownik zechce podczas oglądania telewizji podciągnąć nogi pod siebie, by się wygodnie na takiej kanapie ułożyć. Ponadto kapcie zapewniają również ochronę skarpetkom, których w wypadku nieużywania obuwia domowego nie sposób potem doprać, a szczególnie wówczas, gdy są to skarpetki jasne. Dobry producent obuwia domowego nie koncentruje się przy tym jedynie na funkcjonalności swoich wyrobów, ale dba również o ich różnorodność estetyczną, kolorystyczną oraz o zróżnicowanie fasonów. Dzięki temu każdy domownik może dobrać dla swoich stóp idealnie dopasowany produkt. (...)

Powiązane słowa kluczowe: pantofle

Na stopy do domu