Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Windykacja sądowa w Austrii

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/07/02

(...) wszystkim spory, które są do wartości 10 tysięcy euro. Nie wszyscy o tym pamiętają, a jest to bardzo ważny aspekt.Sposoby na odzyskanie wierzytelności w Austrii są bardzo różne. Gdy została podjęta decyzja odnośnie wszczęcia postępowania sądowego to wtedy mamy też (...)

Powiązane słowa kluczowe: austria, biznes, finanse, pieniądz, prawnik, windykacja

Windykacja sądowa w Austrii

Obsługa prawna firm we Wrocławiu

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/12/11

(...) coraz więcej kancelarii prawnych, które oferują swoje usługi zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom prawnym. Wrocław jest miastem, gdzie działa niejedna kancelaria oferującą obsługę prawną dla firm. Część z nich ma szerszy zakres obsługiwanych dziedzin prawa, inne mniejszy - bardziej wyspecjalizowany. Korzystanie z oferty takiej kancelarii pomaga zarówno w bieżącej, codziennej działalności, jak też w sytuacjach wyjątkowych. Polecana kancelaria prawna specjalizująca się w obsłudze firm w zakresie usług mają m.in. przygotowywanie (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Obsługa prawna firm we Wrocławiu

Produkcja filmowa dla korporacji

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/11/09

(...) wyprodukować filmy korporacyjne. Nie jest to łatwe pytanie, ponieważ mimo tego, że firmy te zajmują się kompleksową obsługą klienta, to rzadko która z nich ma na swoich stałych usługach studio nagraniowe i zespół ludzi odpowiedzialnych za nagrywanie różnorodnych (...)

Powiązane słowa kluczowe: film, finanse, marketing, pieniądz, przedsiębiorstwa, video

Produkcja filmowa dla korporacji

Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2016/08/02

(...) podatkowy odpowiada solidarnie z podatnikiem, którego reprezentuje oraz za jego zobowiązania podatkowe.Jest również zobowiązany do prowadzenia na rzecz swojego mocodawcy rozliczeń VAT, prowadzenia i przechowywania dokumentacji oraz ewidencji dla potrzeb VAT. Przedstawicielem podatkowym może być osoba prawna lub jednostka organizacyjna bez osobowości prawnej z siedzibą w Polce albo osoba fizyczna na stałe zamieszkała w Polce, (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, kancelaria, pieniądz, prawo

Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Firma sprzątająca Higienika Lublin

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/07/18

(...) pracownicy traktują swoja prace bardzo poważnie i do wykonywanych czynności podchodzą bardzo rzeczowo i sumiennie. To specjaliści, którzy działają szybko i bardzo dokładnie. Środki czystości, których używamy to specjalistyczne (...)

Powiązane słowa kluczowe: biuro, czystość, ekonomia, firma, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzątanie

Firma sprzątająca Higienika Lublin

Środki zmiękczające pcw w przemyśle.

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2016/02/22

(...) 11 lat, jeżeli matka w trakcie ciąży oddychała zanieczyszczonym powietrzem. Okazuje się, że substancje te mogą wpływać w jakiś nieokreślony sposób na działanie niektórych hormonów, co może prowadzić nieodwracalnie do uszkodzeń układu nerwowego u dzieci. Siedmiolatki, których mamy oddychały w czasie ciąży (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, przemysł, tworzywa

Środki zmiękczające pcw w przemyśle.

Reklama zewnętrzna - najlepszy sposób na klientów

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2015/05/21

(...) są już z oddali. Znacznie mniej kosztowna jest reklama świetlna, czyli podświetlane gabloty, stojaki i billboardy, których treść szczególnie rzuca się w oczy po zapadnięciu zmierzchu. Często stosuje się też tzw. "citylight" - jest to plakat reklamowy zamieszczony za szybą z tworzywa i podświetlony w ten sposób, aby kierować wzrok na treść reklamy. Tego typu reklama świetlna często spotykana jest w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jak lotniska, dworce kolejowe, stacje metra oraz galerie handlowe. Jak wykonać reklamę świetlną? Zleceniodawca nie musi (...)

Powiązane słowa kluczowe: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Reklama zewnętrzna - najlepszy sposób na klientów

Podatki mogą być niższe

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2014/07/20

(...) Państwo polskie z roku na rok zwiększa obowiązki obywateli związane z finansowaniem potrzeb kraju i społeczeństwa. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego, że średnio aż do połowy czerwca nasz łączny dochód od początku roku jest równy wszystkim zobowiązaniom podatkowym, które musimy w danym roku ponieść. W przypadku firm i przedsiębiorców cała sytuacja wygląda jeszcze gorzej.Mniejsze podatki?Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy możliwe jest płacenie mniejszych podatków bez ukrywania swoich dochodów i (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz

Podatki mogą być niższe

Ubezpieczamy członków zarządu firmy

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2014/07/11

(...) mogą wynikać nie tylko z nieprawidłowego wykonania obowiązków przez zarząd spółki, ale również z powodu braku podjęcia decyzji, czyli zaniechania obowiązków. Jeżeli chodzi o roszczenia, jakie rekompensuje ubezpieczenie OC członków zarządu to może to być: złożenie fałszywych bądź wprowadzających w błąd oświadczeń, przekroczenie umocowania, podjęcie błędnej decyzji co do kierunku rozwoju spółki. Ubezpieczenie d&o gwarantuje także ochronę prawną w przypadku bezpodstawnych lub dyskusyjnych roszczeń. Pokrywa ono również (...)

Powiązane słowa kluczowe: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Ubezpieczamy członków zarządu firmy