Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Do drukarki

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/12/13

(...) więc poszukać w swoich okolicach takiego miejsca, gdzie na pewno będziecie mogli zrobić udane zakupy. Wśród materiałów znajdziecie na pewno również biały papier, który cieszy się największą popularnością. Jednak jeżeli zajdzie taka potrzeba, to otrzymacie tam również papier kolorowy, na którym również drukowane są niektóre (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Do drukarki

Windykacja sądowa w Austrii

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/07/02

(...) wszystkim spory, które są do wartości 10 tysięcy euro. Nie wszyscy o tym pamiętają, a jest to bardzo ważny aspekt.Sposoby na odzyskanie wierzytelności w Austrii są bardzo różne. Gdy została podjęta decyzja odnośnie wszczęcia postępowania sądowego to wtedy mamy też (...)

Powiązane słowa kluczowe: austria, biznes, finanse, pieniądz, prawnik, windykacja

Windykacja sądowa w Austrii

Obsługa prawna firm we Wrocławiu

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/12/11

(...) obecnie coraz więcej kancelarii prawnych, które oferują swoje usługi zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom prawnym. Wrocław jest miastem, gdzie działa niejedna kancelaria oferującą obsługę prawną dla firm. Część z nich ma szerszy zakres obsługiwanych dziedzin prawa, inne mniejszy - bardziej wyspecjalizowany. Korzystanie z oferty takiej kancelarii pomaga zarówno w bieżącej, codziennej działalności, jak też w sytuacjach wyjątkowych. Polecana kancelaria prawna specjalizująca się w obsłudze firm w zakresie usług mają m.in. (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Obsługa prawna firm we Wrocławiu

Produkcja filmowa dla korporacji

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/11/09

(...) sobie pytanie gdzie wyprodukować filmy korporacyjne. Nie jest to łatwe pytanie, ponieważ mimo tego, że firmy te zajmują się kompleksową obsługą klienta, to rzadko która z nich ma na swoich stałych usługach studio nagraniowe i zespół ludzi odpowiedzialnych za (...)

Powiązane słowa kluczowe: film, finanse, marketing, pieniądz, przedsiębiorstwa, video

Produkcja filmowa dla korporacji

Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2016/08/02

(...) solidarnie z podatnikiem, którego reprezentuje oraz za jego zobowiązania podatkowe.Jest również zobowiązany do prowadzenia na rzecz swojego mocodawcy rozliczeń VAT, prowadzenia i przechowywania dokumentacji oraz ewidencji dla potrzeb VAT. Przedstawicielem podatkowym może być osoba prawna lub jednostka organizacyjna bez osobowości prawnej z siedzibą w Polce albo osoba fizyczna na stałe zamieszkała w Polce, jeśli (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, kancelaria, pieniądz, prawo

Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Firma sprzątająca Higienika Lublin

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/07/18

(...) pracownicy traktują swoja prace bardzo poważnie i do wykonywanych czynności podchodzą bardzo rzeczowo i sumiennie. To specjaliści, którzy działają szybko i bardzo dokładnie. Środki czystości, których używamy to (...)

Powiązane słowa kluczowe: biuro, czystość, ekonomia, firma, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzątanie

Firma sprzątająca Higienika Lublin

Środki zmiękczające pcw w przemyśle.

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2016/02/22

(...) 11 lat, jeżeli matka w trakcie ciąży oddychała zanieczyszczonym powietrzem. Okazuje się, że substancje te mogą wpływać w jakiś nieokreślony sposób na działanie niektórych hormonów, co może prowadzić nieodwracalnie do uszkodzeń układu nerwowego u dzieci. Siedmiolatki, których mamy oddychały w czasie ciąży (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, przemysł, tworzywa

Środki zmiękczające pcw w przemyśle.

Reklama zewnętrzna - najlepszy sposób na klientów

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2015/05/21

(...) wielkoformatowe widoczne są już z oddali. Znacznie mniej kosztowna jest reklama świetlna, czyli podświetlane gabloty, stojaki i billboardy, których treść szczególnie rzuca się w oczy po zapadnięciu zmierzchu. Często stosuje się też tzw. "citylight" - jest to plakat reklamowy zamieszczony za szybą z tworzywa i podświetlony w ten sposób, aby kierować wzrok na treść reklamy. Tego typu reklama świetlna często spotykana jest w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jak lotniska, dworce kolejowe, stacje metra oraz galerie handlowe. Jak wykonać (...)

Powiązane słowa kluczowe: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Reklama zewnętrzna - najlepszy sposób na klientów

Podatki mogą być niższe

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2014/07/20

(...) Państwo polskie z roku na rok zwiększa obowiązki obywateli związane z finansowaniem potrzeb kraju i społeczeństwa. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego, że średnio aż do połowy czerwca nasz łączny dochód od początku roku jest równy wszystkim zobowiązaniom podatkowym, które musimy w danym roku ponieść. W przypadku firm i przedsiębiorców cała sytuacja wygląda jeszcze gorzej.Mniejsze podatki?Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy możliwe jest płacenie mniejszych podatków bez ukrywania swoich dochodów i (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz

Podatki mogą być niższe

Ubezpieczamy członków zarządu firmy

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2014/07/11

(...) mogą wynikać nie tylko z nieprawidłowego wykonania obowiązków przez zarząd spółki, ale również z powodu braku podjęcia decyzji, czyli zaniechania obowiązków. Jeżeli chodzi o roszczenia, jakie rekompensuje ubezpieczenie OC członków zarządu to może to być: złożenie fałszywych bądź wprowadzających w błąd oświadczeń, przekroczenie umocowania, podjęcie błędnej decyzji co do kierunku rozwoju spółki. Ubezpieczenie d&o gwarantuje także ochronę prawną w przypadku bezpodstawnych lub dyskusyjnych roszczeń. Pokrywa ono również (...)

Powiązane słowa kluczowe: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Ubezpieczamy członków zarządu firmy