Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Optymalizacja podatkowa dla małych firm

Opublikowany przez Janina Guzik | 2017/08/28

(...) Prowadzenie firmy wymaga posiadania pełnej i wnikliwej wiedzy na temat systemu podatkowego. Trzeba pamiętać o tym, że rozliczenia z fiskusem są bardzo zawiłe. Dlatego wiele podmiotów decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego doradcy podatkowego. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda firma może pozwolić sobie na taki wydatek. Planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie spoczywa wtedy na rękach właściciela (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, firma, optymalizacja, podatki

Optymalizacja podatkowa dla małych firm

Biuro rachunkowe w nowych realiach gospodarczych

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2014/06/19

(...) W gospodarce rynkowej, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, czyli po 1989 roku biura rachunkowe pojawiły się w dużej ilości. Coraz więcej osób postanowiło założyć taką właśnie działalność. Bez niej nie istniałaby gospodarka rynkowa. Biuro rachunkowe, biuro księgowe, usługi księgowe, usługi rachunkowe – takie słowa pojawiają się w każdej gazecie w rubryce ogłoszenia drobne.Księgowość, rachunkowość, obsługa księgowa firm, obsługa rachunkowa firm – te działania to codzienność tysięcy małych biur oraz dużych firm obsługi finansowej. Warszawa jest rynkiem idealnym dla (...)

Powiązane słowa kluczowe: biuro, biznes, finanse, podatki

Biuro rachunkowe w nowych realiach gospodarczych