Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, ekonomia, pieniądz

Podatki mogą być niższe
Państwo polskie z roku na rok zwiększa obowiązki obywateli związane z finansowaniem potrzeb kraju i społeczeństwa.

Mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego, że średnio aż do połowy czerwca nasz łączny dochód od początku roku jest równy wszystkim zobowiązaniom podatkowym, które musimy w danym roku ponieść. W przypadku firm i przedsiębiorców cała sytuacja wygląda jeszcze gorzej.

Mniejsze podatki?
Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy możliwe jest płacenie mniejszych podatków bez ukrywania swoich dochodów i przechodzenia do szarej strefy działalności gospodarczej. Jeżeli tylko przestaniemy rozumieć pojęcie optymalizacji podatkowej ( więcej tutaj ) jako ucieczka przed podatkami, a zastąpimy je określeniem związanym z poprawianiem sytuacji finansowej firmy, odpowiedź będzie jedna - tak, jest to możliwe. Mowa oczywiście o rajach podatkowych.
Już na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że przeniesienie firmy do raju podatkowego nie jest żadnym przestępstwem, jak również niczym złym. Każdy przedsiębiorca szuka oszczędności związanych z kosztami własnej działalności, w tym również płaceniu jak najmniejszych podatków.

Gdzie przenieść firmę?
Na powyższe pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Możemy na własną rękę próbować przenieść firmę do raju podatkowego, jednak czasami nie jest to łatwe i szybkie. Znacznie prościej jest skorzystać z usług pośrednika, który wypełni za nas wszystkie formalności i pomoże w całej procedurze. Raj podatkowy czeka na każdą firmę!

Pomoc w zakładaniu firm w rajach podatkowych oferuje firma.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
ekonomia
pieniądz

Blackout: Państwo zapłaci firmom za wyłączenie prądu

Przedsiębiorcy nie będą teraz zmuszani do zmniejszenia zużycia energii na okresie zagrożenia blackoutem. Jednak ci, którzy dobrowolnie zadeklarują ograniczenie mocy, będą mogli liczyć na stały dopływ gotówki. Warunkiem będzie...