Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


usługi, biznes, prace wysokościowe

Prace na wysokości
Prace na wysokości, malowanie konstrukcji, kompleksowe prace wysokościowe to coraz częstsze usługi wykonywane w naszym kraju.

Szacuje się, że w kolejnych latach zapotrzebowanie na tego typu prace będzie stale rosnąć. W kontekście prac na wysokości można mówić o pracach remontowo - budowlanych, czyli mycie okien i powierzchni szklanych, naprawy tynków, wiercenie w elewacjach, malowanie konstrukcji, malowanie logo firmy. 
W kontekście "kompleksowe prace wysokościowe" można zaliczyć czyszczenie zewnętrzne i wewnętrzne kominów, wymiana oświetlenia. wymiana, malowanie i czyszczenia masztów. Coraz więcej firm oferuje swoje usługi w ramach tego typu prac. W tej dziedzinie najważniejsze są doświadczenie oraz umiejętności pracy na wysokościach. Warto zaufać profesjonalistom, którzy oferują kompleksowe prace wysokościowe, w szybki i bezpieczny sposób wykonując niezbędne naprawy, remonty bądź montaż bez użycia kosztownych oraz kłopotliwych rusztowań. 
Coraz więcej zarówno firm, jak i osób fizycznych zleca mycie powierzchni wszelkiego typu - szklanych, aluminiowych, kamiennych, odśnieżanie dachów, usuwanie nawisów śnieżnych, lodowych (sopli), usuwanie niebezpiecznych gałęzi, malowanie, odkurzanie i remont konstrukcji dachowych, montaż i serwis reklam, czy po prostu czyszczenie miejsc trudno dostępnych.
Kompleksowe prace wysokościowe to również remonty balkonów i tarasów, wycinanie konstrukcji stalowych i wyburzanie, zabezpieczenia antykorozyjne (czyszczenie, piaskowanie, odtłuszczanie). Prace na wysokości służą również do przeprowadzania ekspertyz m.in. oceny stanu powłok, czy fotodokumentacji.

Zobacz to na zdjęciach:


usługi
biznes
prace wysokościowe

Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubó...