Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2016/08/02

(...) Potrzebujesz porady prawnej? Jeśli tak to mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie wystarczy że, zgłosisz się do jednej z kancelarii prawnych. Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia swoją pomocą służy Ci wrocławska kancelaria oferująca obsługę prawną. Otrzymasz tam pomoc prawną z zakresu takich dziedzin prawa jak : *prawo cywilne - stwierdzenie nabycia oraz dział spadku, sprawy o zachowek, kary umowne, (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, kancelaria, pieniądz, prawo

Wrocławska kancelaria oferująca obsługę firm

Jest na sali dobry prawnik?

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/07/05

(...) lawirować. Jednocześnie powinien być miły, uprzejmy oraz konkretny. Nie można też zapominać o umiejętnościach dyskutowania oraz wyciągania wniosków z poszlak. Bez wątpienia nie każdy student na studiach prawniczych taki (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, kancelaria, prawo, przedsiębiorstwa, usługi prawnicze

Jest na sali dobry prawnik?

Wypadki za granicą w Austrii

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2015/12/20

(...) Wszystko pięknie się układa w małżeństwie do czasu kiedy nagle zaczynamy się kłócić i rozwodzić. W austriackim prawie rozwodowym, istnieje podział między rozwodem zawinionym, rozwodem z powodu rozpadu domowego ogniska i polubownym rozwodem. Aby rozwód uznać za zawiniony wymaga on poważnego wykroczenia lub małżeńskiej nieuczciwości i niemoralnego zachowania, które spowodowało rozpad rodziny. Najmocniejszy powód to zdrada, przemoc fizyczna lub poważne problemy emocjonalne. Inne czynniki to, alkoholizm, ciągłe sprzeczki, ciężkie nadużycia, zaniedbania swoich obowiązków domowych lub brak współżycia małżeńskiego. Kolejna, bardzo częsta przyczyna to niewierność. To są przypadki kiedy nie jest potrzebny roczny okres separacji. Natychmiastowy rozwod w Austrii następuje w przypadku gdy jedno z partnerów nie chce mieć dzieci, jest niewierny, bądź ma odrażającą czy zaraźliwą chorobę. Przejdźmy teraz do wypadków w Austrii, za które możemy domagać się odszkodowania. Jeśli chodzi o wypadek w Austrii to każdy może domagać się odszkodowania. O odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku może ubiegać się każdy kto poniósł obrażenia fizyczne lub doznał strat finansowych nie ze swojej winy. Odszkodowania Austria należą się każdemu kto doznał szkody z winy osób trzecich. Poszkodowani mogą ubiegać się o roszczenia takie jak zwrot kosztów za rehabilitację. Wszystkimi powyższymi sprawami zajmuje się między innymi kancelaria adwokacka z Wiednia (...)

Powiązane słowa kluczowe: prawo

Wypadki za granicą w Austrii

Wady i zalety zawodu notariusza

Opublikowany przez Janina Guzik | 2015/04/28

(...) tożsamości obecnych stron, kolejność składania podpisów itp.Zaletą pracy notariusza są również wysokie dochody i prestiż społeczny. Trzeba jednak wziąć pod uwagę ilość pracy, jaką musi wykonać. Co więcej notariuszami mogą zostać jedynie osoby, które ukończyły studia prawnicze i zdały egzamin aplikacyjny, odbyły asesurę oraz zostały wpisane na listę notariuszy.Notariusz Zuzanna Niedźwiedź z Wrocławia ma stały kontakt (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, prawo, przedsiębiorstwa

Wady i zalety zawodu notariusza