Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa, marketing, film, video

Produkcja filmowa dla korporacji
W stolicy Polski działa z pewnością najwięcej dużych korporacje.

Są to takie firmy, które kompleksowo zajmują się obsługą swoich klientów na wielu polach, oraz zatrudniają kilkaset osób. W takich firma częstym problemem jest odpowiednia motywacja pracowników, ponieważ nie tak łatwo przez cały rok, robić automatycznie niemal to samo każdego dnia. Walcząc z tym zjawiskiem można wyprodukować i pokazywać na spotkaniach filmy szkoleniowe oraz instruktażowe, które zachęcą pracowników niższego szczebla do wykonywania swoich obowiązków z większą energią oraz większą dokładnością. W dużych firmach za takie spotkania odpowiada cały dział PR lub kilka odpowiedzialnych osób za relacje między współpracownikami. 
Jak wybrać dobrego producenta filmów korporacyjnychTakie osoby zadają sobie pytanie gdzie wyprodukować filmy korporacyjne. Nie jest to łatwe pytanie, ponieważ mimo tego, że firmy te zajmują się kompleksową obsługą klienta, to rzadko która z nich ma na swoich stałych usługach studio nagraniowe i zespół ludzi odpowiedzialnych za nagrywanie różnorodnych filmików. Z tego powodu często muszą te filmy zamawiać poza swoją firmą i reklamowych i płacić zleceniobiorcą duże pieniądze, ponieważ produkcja filmowa warszawa nie jest tania. Tak jak wszystko w stolicy jest największe: budynki, płace czy korki, tak sama wynagrodzenie za produkcję filmu korporacyjnego jest duże. Możliwe, że najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie firmy spoza stolicy, która dzięki niższym kosztom działalności, byłaby skłonna wyprodukować film taniej, niż jej konkurenci z większego miasta.

Zobacz to na zdjęciach:


finanse
pieniądz
przedsiębiorstwa
marketing
film
video

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...