Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


Audyt energetyczny - komu może się przydać?

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2019/02/06

(...) Czym jest audyt energetyczny? Audyt energetyczny pozwala na opracowanie zakresu oraz parametrów technicznych i ekonomicznych w celu wskazania najbardziej optymalnego rozwiązania, w szczególności biorąc pod uwagę koszta przedsięwzięcia oraz oszczędność energii - stanowi to jednocześnie podstawowe założenia dla projektu budowlanego. Tak więc celem przeprowadzania audytu jest jak największa efektywność energetyczna w przedsiębiorstwie. Audyt pozwala odnaleźć rozwiązania, które zamienią traconą energię, na przykład w postaci ciepła wylotowego z komina, na ogrzewanie hali produkcyjnej (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

Audyt energetyczny - komu może się przydać?

Do drukarki

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2017/12/13

(...) Gdzie otrzymamy tanie tonery do drukarek? Przez słowo tanie niektórzy mają na myśli różne kwoty. Ktoś może złudnie myśleć, że uda im się coś dostać za około dwadzieścia złotych (bo tylko tyle mogą na chwilę obecną wydać). Ktoś jednak jest troszkę bogatszy i może na jeden toner wydać większą kwotę, np. sto złotych. (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Do drukarki

Mata podłogowa - wynająć czy kupić?

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2017/05/16

(...) Nowoczesność posiada wiele pozytywnych aspektów, z którymi nie mieli szansy mieć do czynienia nasi przodkowie.Z całą pewnością nie wyobrażali oni sobie nawet, jak wiele może zmienić dobra mata wejściowa. Rzecz jasna - jej podstawową funkcją jest umiejętność wyłapywania brudu. Na te słowa ucieszy się każda szanująca swój dom gospodyni. Czas, który spędza z odkurzaczem w dłoni w dużej mierze zostanie zaoszczędzony.gdzie wynająć maty wejściowe w Poznaniu? Odpowiedź, ta solidna i rzetelna, powinna rozwiać nasze wątpliwości co (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

Mata podłogowa - wynająć czy kupić?

Obsługa prawna firm we Wrocławiu

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/12/11

(...) Polski system prawny należy do dosyć skomplikowanych. Dotyczy to w zasadzie wszelkich dziedzin prawa, w zakres którego wchodzą m.in. prawo cywilne, prawo karne, prawo podatkowe, prawo handlowe, prawo administracyjne i jeszcze wiele innych. Przeciętny człowiek raczej nie ma możliwości, aby być biegłym w tym zakresie. Dotyczy to także firm i wszelkich organizacji, które w jeszcze większym zakresie potrzebują pomocy prawnej w codziennej działalności, szczególnie przy rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju sporów. Jednakże na rynku działa (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

Obsługa prawna firm we Wrocławiu

Produkcja filmowa dla korporacji

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/11/09

(...) nagrywanie różnorodnych filmików. Z tego powodu często muszą te filmy zamawiać poza swoją firmą i reklamowych i płacić zleceniobiorcą duże pieniądze, ponieważ produkcja filmowa warszawa nie jest tania. Tak jak wszystko w stolicy jest największe: budynki, płace (...)

Powiązane słowa kluczowe: film, finanse, marketing, pieniądz, przedsiębiorstwa, video

Produkcja filmowa dla korporacji

Firma sprzątająca Higienika Lublin

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/07/18

(...) specjalistyczne detergenty najlepszej jakości.Oprócz usług związanych z utrzymaniem porządku firma dostarcza artykuły higieniczne i środki do dezynfekcji. Specjalistyczne środki czyszczące działają dłużej i lepiej. Zakup (...)

Powiązane słowa kluczowe: biuro, czystość, ekonomia, firma, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzątanie

Firma sprzątająca Higienika Lublin

Jest na sali dobry prawnik?

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2016/07/05

(...) jest.Problem z wyborem dobrego adwokata pojawia się więc bardzo często, ale nie można się zrażać. W końcu znajdziemy naszego idealnego, który pomoże nam w naszych kłopotach - niezależnie od tego, czy chodzi o spadek, odszkodowanie (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, kancelaria, prawo, przedsiębiorstwa, usługi prawnicze

Jest na sali dobry prawnik?

Reklama zewnętrzna - najlepszy sposób na klientów

Opublikowany przez Bartłomiej Kopecki | 2015/05/21

(...) Jednym z najlepszych sposobów na dotarcie do szerokiej rzeszy klientów jest reklama zewnętrzna, Tego typu reklama umieszczona w ruchliwym miejscu pozwoli na pokazanie produktu/usługi olbrzymiej liczbie potencjalnych klientów, a co za tym idzie - może przynieść wymierne profity. Jak powinna wyglądać reklama zewnętrzna? Reklama zewnętrzna musi przykuwać wzrok przechodniów, dlatego też im większą powierzchnię zajmuje, tym lepiej. Dość popularnym, aczkolwiek drogim zabiegiem jest umieszczanie jej na remontowanych budynkach - tego typu reklamy (...)

Powiązane słowa kluczowe: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Reklama zewnętrzna - najlepszy sposób na klientów

Wady i zalety zawodu notariusza

Opublikowany przez Janina Guzik | 2015/04/28

(...) Notariusz jest osobą, która zajmuje się sporządzaniem różnego rodzaju dokumentów. Są one przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych. W przeważającej większości dotyczą nieruchomości, spraw spadkowych, darowizn czy dokumentów firmowych. Notariusz poświadcza podpisy, uwierzytelnia odpisy, prowadzi rejestr dokumentów, przyjmuje na przechowanie dokumenty, papiery wartościowe, weksle, czeki itp.Zawód notariusza ma (...)

Powiązane słowa kluczowe: ekonomia, finanse, prawo, przedsiębiorstwa

Wady i zalety zawodu notariusza

Ubezpieczamy członków zarządu firmy

Opublikowany przez Waldemar Tyliński | 2014/07/11

(...) Czym właściwie jest ubezpieczenie OC członków zarządu? Jest ono przeznaczone dla władz spółek z każdej, dowolnej branży. Przedmiotem tego ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna członka zarządu spółki kapitałowej oraz pełnomocnika za szkody wyrządzone spółce lub osobom trzecim w związku z wykonanymi obowiązkami, za które odpowiedzialność cywilną ponosi ubezpieczony członek zarządu, zgodnie z regulującymi odpowiedzialność zarządu przepisami oraz statutem spółki.Ubezpieczenia D&O rekompensują straty finansowe, które (...)

Powiązane słowa kluczowe: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

Ubezpieczamy członków zarządu firmy

Eventy w polityce personalnej firm

Opublikowany przez Janina Guzik | 2014/06/06

(...) Polityka personalna przedsiębiorstw liczących co najmniej kilkunastu pracowników odgrywa niebagatelną rolę. Jest to pojęcie niezwykle szerokie, a w jego ramach wyróżnić można różnorodne systemy motywacyjne, narzędzia stosowane w ramach kar, czy też dbanie o morale pracowników i integrację zespołu. Jednym z najistotniejszych elementów polityki personalnej w większych firmach są różnego rodzaju eventy firmowe.Do eventów zaliczyć (...)

Powiązane słowa kluczowe: biznes, ekonomia, eventy firmowe, imprezy firmowe, przedsiębiorstwa

Eventy w polityce personalnej firm