Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, finanse, pieniądz, przemysł, tworzywa

Środki zmiękczające pcw w przemyśle.
Zapewne zastanawiacie się jakich środków używa producent pcw.

Są to produkty takie jak plastyfikatory oraz ftalany. Ftalany są to sole i estry kwasu ftalowego. Są one między innymi używane w produkcji żywic ftalanowo-glicerynowych. Stanowią one bazę dla lakierów i farb ftalowych, klejów takich jak syntetyczna guma arabska oraz niektórych laminatów. Używane są również jako plastyfikatory. Ponieważ ftalany stosujemy powszechnie w produktach codziennego użytku, pojawiły się zatem obawy o ich wpływ na nasze zdrowie. Niektóre z ftalanów najprawdopodobniej zwiększają ryzyko zachorowania na astmę u dzieci w przedziale wieku od 5 do 11 lat, jeżeli matka w trakcie ciąży oddychała zanieczyszczonym powietrzem. Okazuje się, że substancje te mogą wpływać w jakiś nieokreślony sposób na działanie niektórych hormonów, co może prowadzić nieodwracalnie do uszkodzeń układu nerwowego u dzieci. Siedmiolatki, których mamy oddychały w czasie ciąży powietrzem mocno zanieczyszczonym ftalanami, praktycznie zawsze mają iloraz inteligencji niższy o około siedem punktów od tych rówieśników, których matki oddychały powietrzem czystszym. Bardzo prawdopodobne jest to, że ftalany mają negatywny wpływ na jakość nasienia u mężczyzny. Dlatego też produkuje się plastyfikatory bezftalanowe. Plastyfikator jest natomiast środkiem zmiękczającym oraz emulgującym, który pozwala na uzyskanie odpowiednich parametrów mechanicznych obrabianej substancji. Plastyfikatory stosowane są szeroko w przemyśle chemicznym, budownictwie do uzyskania odpowiedniej konsystencji zaprawy murarskiej i produkcji tworzyw sztucznych.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
finanse
pieniądz
przemysł
tworzywa

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...