Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


szkoła, edukacja, kształcenie

Szkoła podstawowa
Edukacja jest jednym z podstawowych elementów w rozwoju każdego człowieka.

Rozpoczyna się ona od działalności wychowawczej samych rodziców, by następnie role tę przejęły inne placówki wychowawczo-edukacyjne. W pierwszej kolejności takim miejscem jest żłobek oraz przedszkole. Jednak w polskim porządku prawnym nie znajdują się przepisy, które nakładają na rodziców obowiązek zapisania swoich pociech do tego typu placówek. Pierwszą instytucją, w której dzieci obowiązkowo zdobywają wiedzę oraz umiejętności jest szkoła podstawowa. 

Szkoła podstawowa obok gimnazjum oraz liceum i szkół zawodowych stanowi pierwszy etap w edukacji młodego człowieka. Składa się z sześciu klas, w których zgrupowane są dzieci w ilościach uzależnionych od różnych czynników, przede wszystkim względów demograficznych, ale także od możliwości przestrzennych budynku, w którym szkoła podstawowa jest zlokalizowana. Obok publicznych szkół podstawowych istnieją także prywatne szkoły podstawowe. Przebieg edukacji w prywatne szkoły podstawowe nie różni się od tego w szkołach publicznych. Dzieci uczą się według tego samego programu nauczania. 

Różnica może polegać przede wszystkim na nakładach finansowych, które czynione są na pokrycie komfortu nauki dzieci. Prywatne szkoły podstawowe w przeciwieństwie do tych publicznych są płatne, dlatego też ich budżet jest dużo większy. Szkoły podstawowe powstają na terytorium całego kraju, również w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Wybierając szkołę podstawową w Toruniu (Zobacz stronę www ) należy przemyśleć, czy pragniemy aby nasze dziecko uczyło się w prywatnej czy też państwowej placówce oraz jakie plusy i minusy się z tym wiążą.

Zobacz to na zdjęciach:


szkoła
edukacja
kształcenie

W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

Planujecie duże zakupy na ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem był Święto Trzech Król...