Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


finanse, ekonomia, przedsiębiorstwa, prawo

Wady i zalety zawodu notariusza
Notariusz jest osobą, która zajmuje się sporządzaniem różnego rodzaju dokumentów.

Są one przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych. W przeważającej większości dotyczą nieruchomości, spraw spadkowych, darowizn czy dokumentów firmowych. Notariusz poświadcza podpisy, uwierzytelnia odpisy, prowadzi rejestr dokumentów, przyjmuje na przechowanie dokumenty, papiery wartościowe, weksle, czeki itp.

Zawód notariusza ma określone wady i zalety. Podstawową zaletą jest szeroko pojęta wolność. W swojej pracy notariusz nie podlega żadnym zwierzchnikom i nie jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Samodzielnie decyduje o ilości pracy, jaką ma wykonywać. Jest niezależny w wykonywaniu pracy. Samodzielnie ponosi również odpowiedzialność za efekty swojej pracy, która musi być wykonana z zachowaniem wszelkich wymogów prawa tj. potwierdzenie tożsamości obecnych stron, kolejność składania podpisów itp.

Zaletą pracy notariusza są również wysokie dochody i prestiż społeczny. Trzeba jednak wziąć pod uwagę ilość pracy, jaką musi wykonać. Co więcej notariuszami mogą zostać jedynie osoby, które ukończyły studia prawnicze i zdały egzamin aplikacyjny, odbyły asesurę oraz zostały wpisane na listę notariuszy.

Notariusz Zuzanna Niedźwiedź z Wrocławia ma stały kontakt z ludźmi. Oprócz sporządzania i przechowywania dokumentów zajmują się również udzielaniem porad. Większość kancelarii notarialnych zatrudnia asystentki, które w imieniu notariusza umawiają spotkania i dbają o właściwe przechowywanie i przygotowanie dokumentacji prawnej.

Największą wadą pracy notariusza jest bardzo duża ilość spraw do załatwienia. Konieczna jest systematyczność i bieżące monitorowanie zmian, jakie zachodzą w przepisach prawa.


 • Kancelaria Notarialna Zuzanna Niedźwiedź
  Notariusz
  ul. S. Leszczyńskiego 4 lok. 47
  50-078 Wrocław
  tel. 71 346 84 36
  tel. kom. 510 592 016
  tel. kom. 798 300 938
  sekretariat@kancelarianotarialna-wroclaw.pl
  notariusz@kancelarianotarialna-wroclaw.pl
  zniedzwiedz@kancelarianotarialna-wroclaw.pl

  http://kancelarianotarialna-wroclaw.pl

Zobacz to na zdjęciach:


finanse
ekonomia
przedsiębiorstwa
prawo

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...