Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, finanse, pieniądz, prawnik, windykacja, austria

Windykacja sądowa w Austrii
Niezwykle ważne jest na początku, żeby znać swoje podstawowe prawa, które obowiązują w Austrii.

Jeśli chodzi o sprawy z zakresu prawa cywilnego albo handlowego to przede wszystkim pozew musi być złożony przy pomocy adwokata. Tutaj nie ma odstępstw od tej reguły. Wiele osób pyta jak wygląda windykacja w Austrii. Jest bardzo zbliżona generalnie do tej na terenie Niemiec. Gdy roszczenia przekraczają kwotę 4000 EUR to wtedy musimy zatrudnić adwokata. Bez wątpienia jednak z takiego obowiązku będą zwolnione roszczenia, które są dochodzone w postępowaniu nieprocesowym. Dlatego też niewątpliwie każdy, którego sprawa będzie się mieściła w ścisłych granicach dopuszczających brak przymusu adwokackiego, może także nawet we własnym zakresie złożyć taki pozew. Sądy okręgowe w Austrii rozstrzygają przede wszystkim spory, które są do wartości 10 tysięcy euro. Nie wszyscy o tym pamiętają, a jest to bardzo ważny aspekt.
Sposoby na odzyskanie wierzytelności w Austrii są bardzo różne. Gdy została podjęta decyzja odnośnie wszczęcia postępowania sądowego to wtedy mamy też oczywiście pewne ograniczenia w wyborze jego rodzaju. Prawo austriackie jest w tej kwestii bardzo rygorystyczne. Możemy więc zgodnie z regułami skorzystać z postępowania upominawczego.

Jednak tylko i wyłącznie, jeśli płatności nie przekraczają 30 tysięcy euro. Przy składaniu pozwu w postępowaniu upominawczym trzeba oczywiście także pamiętać o tym, żeby koniecznie skorzystać z formularza obowiązującego właśnie w tego typu  procesie. Jest to bowiem powinność, o której zapomina bardzo wiele osób. Honorarium adwokata to zawsze są indywidualne uzgodnienia.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
finanse
pieniądz
prawnik
windykacja
austria

Deweloperzy nie hamują z podażą. Nowe mieszkania rosną jak grzyby po deszczu

Na rynku deweloperskim lokomotywa inwestycyjna nie zwalnia. Firmy zachęcone świetną sprzedażą budują jak szalone. Pobijane są kolejne rekordy na zakresie liczby nowych, oddanych mieszkań projektów na realizacji. Pytanie - co ...