Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


biznes, finanse, pieniądz, prawnik, windykacja, austria

Windykacja sądowa w Austrii
Niezwykle ważne jest na początku, żeby znać swoje podstawowe prawa, które obowiązują w Austrii.

Jeśli chodzi o sprawy z zakresu prawa cywilnego albo handlowego to przede wszystkim pozew musi być złożony przy pomocy adwokata. Tutaj nie ma odstępstw od tej reguły. Wiele osób pyta jak wygląda windykacja w Austrii. Jest bardzo zbliżona generalnie do tej na terenie Niemiec. Gdy roszczenia przekraczają kwotę 4000 EUR to wtedy musimy zatrudnić adwokata. Bez wątpienia jednak z takiego obowiązku będą zwolnione roszczenia, które są dochodzone w postępowaniu nieprocesowym. Dlatego też niewątpliwie każdy, którego sprawa będzie się mieściła w ścisłych granicach dopuszczających brak przymusu adwokackiego, może także nawet we własnym zakresie złożyć taki pozew. Sądy okręgowe w Austrii rozstrzygają przede wszystkim spory, które są do wartości 10 tysięcy euro. Nie wszyscy o tym pamiętają, a jest to bardzo ważny aspekt.
Sposoby na odzyskanie wierzytelności w Austrii są bardzo różne. Gdy została podjęta decyzja odnośnie wszczęcia postępowania sądowego to wtedy mamy też oczywiście pewne ograniczenia w wyborze jego rodzaju. Prawo austriackie jest w tej kwestii bardzo rygorystyczne. Możemy więc zgodnie z regułami skorzystać z postępowania upominawczego.

Jednak tylko i wyłącznie, jeśli płatności nie przekraczają 30 tysięcy euro. Przy składaniu pozwu w postępowaniu upominawczym trzeba oczywiście także pamiętać o tym, żeby koniecznie skorzystać z formularza obowiązującego właśnie w tego typu  procesie. Jest to bowiem powinność, o której zapomina bardzo wiele osób. Honorarium adwokata to zawsze są indywidualne uzgodnienia.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
finanse
pieniądz
prawnik
windykacja
austria

CBA: Kilkadziesiąt osób zatrzymanych na jednym z wątków sprawy SK Banku z Wołomina

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kilkadziesiąt osób na Warszawie okolicach na śledztwie związanym z jednym z wątków sprawy wyłudzeń kredytów z SK Banku na Wołominie - potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji...