Ciekawostki

Najnowsze

Sukces w biznesie w coraz większej mierze zależy od pozytywnej weryfikacji kontrahenta i jego zdolności finansowych. Wywiad gospodarczy zaczyna być coraz częściej domeną prywatnych detektywów. Szymon Wolski prowadzący biuro detektywsityczne w Warszawie przyznaje, że w całym 2013 roku co 5 zlecenie w jego firmie dotyczyło wywiadu gospodarczego i prośby o weryfikację sytuacji majątkowej potencjalnego kontrahenta.

Warunkiem koniecznym do wszczęcia egzekucji z majątku dłużnika jest dostarczenie komornikowi prawomocnego tytułu wykonawczego sądu - mówi Sylwia Wiązowska-Grehl, doświadczony radca prawny z Wrocławia w rozmowie na Polish Invest Forum. Tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi potwierdza, że zadłużenie istnieje i jest wymagalne.


zawiasy, wnętrze, drzwi, mieszkanie

Zastosowania Zawiasów
Jeżeli zawsze interesowało was...

Co takiego, lub dzięki czemu drzwi, lub szafka czy inne przedmioty, które otwierają się w pionie? Nie? Zawias - Jest to metalowa część, która pod prawem fizyki zmienia swoją rotację, dzięki czemu drzwi mogą się poruszać. Zawiasy pozwalają nam bez problemu otworzyć drzwi, jak i je zamknąć.  
Ich budowa to lekko mówiąc "Śruba" z wystającymi również metalowymi elementami, które bez problemu potrafią się łagodnie poruszać. Zawiasy zależą również od jakości ich wykonania... Są zawiasy zwykłe, czyli takie, które w tym samym stopniu się otwierają, jak i zamykają w identyczny sposób... Jednak spotkałem się z innym rodzajem zawiasów, takim bardziej zaawansowanym. Owe zawiasy otwierają się jak zwykle... 
Bez większego trudu, jednak zapobiegają temu, że jak zamykamy drzwi, to nie da się nimi trzasnąć... Takie trzaśnięcie wywołuje niemały hałas, a co gorsza może uszkodzić same drzwi. Takie zawiasy można nabyć w większości sklepów budowlanych... Ich cena jest nieduża, ale się różnią pod względem jakości danego produktu. Trwałość takich zawiasów jest według mnie nienaganna... Zawiasy, które mam w drzwiach w domu w którym mieszkam już od dobrych 4 lat, działają zupełnie tak samo, jak w chwili, kiedy je założyłem. 
Jednak otwierane drzwi czy szafki to nie wszystko. Jeżeli mamy kreatywne pomysły, to możemy skonstruować z nich całkiem ciekawe rzeczy, takie jak zabawki, akcesoria dla naszego pupila, czy nawet instrumenty muzyczne. Nie powinno ich też zabraknąć przy różnego typu mechanizmach bardziej skomplikowanych, takich jak maszyny do wytwarzania przedmiotów, krany, maszyny budowlane i nawet transport, czyli samochody, lokomotywy, czy nawet samoloty. Nie wykorzystuje się ich tylko do budownictwa, ale także w budownictwie. 
Ich montaż już nie jest taki kolorowy... W przypadku drzwi, powinniśmy wymierzyć wymiary naszego obiektu, wywiercić odpowiednie otwory w ścianach, zaaplikować tam owe zawiasy tak, aby nie mogły z nich wypaść, a następnie po zrobieniu wszystkich kroków możemy założyć na nie drzwi.
Więcej na stronie: https://www.hafele.pl/pl/info/pomys-y-mieszkaniowe/kuchnia/zawiasy-i-podno-niki/zawiasy/21843/

Zobacz to na zdjęciach:


zawiasy
wnętrze
drzwi
mieszkanie

Behawioralna biometria zastąpi hasła

W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników....